Germania – Argentina 2-2 în meci amical. Video cu rezumatul. După ce a umilit Tottenham, Gnabry s-a distrat și cu fundașii lui Man. United și Man. City, Rojo și Otamendi

10.10.2019 | 00:08
Germania  Argentina 22 in meci amical Video cu rezumatul Dupa ce a umilit Tottenham Gnabry sa distrat si cu fundasii lui Man United si Man City Rojo si Otamendi

UPDATE, 10 octombrie, ora 00:02/ Germania și Argentina, două foste campioane mondiale, au oferit un amical extrem de spectaculos. Pe Signal Iduna Park, cele două mari naționale ale fotbalului mondial și-au împărțit cele două reprize. La pauză, nemții au intrat cu 2-0 pe tabelă. Gnabry s-a distrat cu fundașii de la Manchester City și Manchester United, Otamandi și Rojo, deschizând scorul în minutul 16. Havertz a dublat avantajul gazdelor în minutul 22. După pauză, Argentina, fără Messi, a revenit prin Alario (66) și Ocampos (85) și a scos o remiză.

Știrea inițială

Meciul amical Germania – Argentina are loc miercuri, 9 octombrie, cu începere de la ora 21:45, pe stadionul Signal Iduna Park din Dortmund. Deşi este o partidă amicală, deci miza lipseşte cu desăvârşire, interesul pentru bilete a fost foarte mare, astfel încât în tribune va fi o atmosferă ca la un joc oficial.

Germania – Argentina amical Live Stream Online pe FANATIK.RO

Partida nu este televizată în România, dar puteţi intra pe site-ul FANATIK.RO, pentru a o urmări în format LIVE VIDEO. Interesant este că ultimele şase meciuri au fost trei oficiale şi trei amicale. Toate oficialele au revenit Germaniei, în schimb, partidele amicale, din 2010 până acum, le-a câştigat Argentina!

Naţionala Germaniei a profitat de faptul că a sosit momentul să stea un meci, făcând parte din grupă de cinci echipe, grupa C, alături de Olanda, Irlanda de Nord, Estonia şi Belarus. Cu siguranţă selecţionerul Joachim Low va profita de ocazie pentru a şi testa unii jucători, următorul meci oficial având loc duminică, 13 octombrie, în deplasare cu Estonia.

Germania – Argentina. Eroul lui Bayern Munchen în Champions League, Serge Gnabry, este anunţat titular

Germania fără Kroos, Argentina fără Messi, Aguero şi Di Maria

Germania nu îl va putea folosi pe mijlocaşul lui Real Madrid, Toni Kroos, accidentat în meciul cu Granada. Va juca sigur Serge Gnabry, omul cu patru goluri pentru Bayern la Londra, cu Tottenham, în Champions League. Un posibil unsprezece ar arăta astfel: Ter Stegen –  Klostermann, Süle, Tah, Halstenberg –  Gündoğan, Kimmich –  Gnabry, Reus, Brandt –  Werner.

Argentina vine fără Leo Messi, dar cu noua vedetă de la Inter, Lautaro Martinez. De asemeni nu sunt Sergio Aguero şi Angel di Maria. Un posibil unsprezece al lui Lionel Scaloni ar putea arăta astfel: Marchesín –  Foyth, Otamendi, Rojo, Tagliafico –  Paredes, Pereyra, Domínguez, De Paul –  Acuña, Martínez.