Video. Tensiunea meciului l-a împins la un gest dubios! Un fundaş din Brazilia a fost eliminat după ce a abuzat un adversar

Un fundaş din prima ligă braziliană de fotbal a fost eliminat în urma unui gest nemaivăzut pe un teren de joc.
27.11.2017 | 21:29

Rodrigo, fundaşul celor de la Ponte Preta, a fost eliminat de pe teren după ce a i-a băgat degetul în fund unui adversar într-o partidă în care formaţia lui avea nevoie de un rezultat pozitiv pentru a se salva de la retrogradare. VEZI IMAGINILE VIDEO MAI JOS

Ponte Preta avea nevoie de o victorie sau un egal în meciul de pe teren propriu cu Vitoria pentru a mai putea spera la rămânerea în prima ligă din Brazilia, însă ceea ce s-a întâmplat pe teren a depăşit imaginaţia multor spectatori. Gazdele conduceau cu 2-0 după primele 20 de minute, însă Rodrigo, unul dintre fundaşii centrali, a fost eliminat după gestul mai puţin ortodox făcut asupra lui Santiago Tellez.

Gestul incredibil al jucătorului i-a înnebunit pe fanii lui Ponte Preta

13.000 de spectatori au venit să îi susţină pe fotbaliştii de la Ponte Preta în tentativa de salvare de la retrogradare, însă intrat cu forţa pe teren în momentul în care oaspeţii au înscris golul victoriei în minutul 82 prin Trellez, cel care a reuşit o “dublă” în urma tratamentului anal aplicat de către fundaşul gazdelor în prima repriză.

VEZI AICI ONLINE TOATE FAZELE MECIULUI, ECHIPELE DE START, CLASAMENTUL ÎN TIMP REAL!

Arbitrul partidei a abandonat meciul în minutul 82, în ciuda faptului că oficialii au aşteptat aproximativ o oră pentru ca spiritele să se calmeze. Vitoria Bahia a urcat pentru moment pe locul 15 în campionat, însă totul se decide în ultima etapă. Serie A din Brazilia este alcătuită din 20 de echipe, iar ultimele patru retrogrdează în fiecare an.