Life

Geta Sterp a publicat prima poză cu micuțul ei Vladimir, după externare. Cum arată bebelușul

Geta Sterp a împărtășit prima imagine cu fiul ei, Vladimir. Sora lui Culiță s-a externat din maternitate. Cum arată bebelușul?
10.12.2024 | 20:02
Geta Sterp a publicat prima poza cu micutul ei Vladimir dupa externare Cum arata bebelusul
Geta Sterp, prima poză cu micuțul ei Vladimir, după externare. Foto: facebook
ADVERTISEMENT

Geta Sterp, sora lui Culiță Sterp, a devenit mamă pentru prima dată. Micuțul Vladimir a venit pe lume în data de 7 decembrie, spre bucuria întregii familii care a așteptat cu sufletul la gură acest moment special. Proaspăta mămică a postat deja primele imagini cu bebelușul.

Geta Sterp, primele imagini cu bebelușul

Geta Sterp a născut un băiețel perfect sănătos pe data de 7 decembrie 2024. Bruneta este în culmea fericirii și a plecat deja acasă cu micuțul ei, după câteva zile petrecute la maternitate. Ea a împărtășit cu fanii vestea cea mare, alături de câteva imagini adorabile cu micuțul Vladimir.

ADVERTISEMENT

Geta Sterp a ales să nască în apă și a îndurat un travaliul a durat 27 de ore. În final ea a reușit să aducă pe lume un băiețel perfect sănătos, care a cântărit la naștere impresionanta greutate de 4.560 grame.

„După 27 de ore de travaliu, mare parte petrecute în apă, am desăvârșit minunea de 4.560 g cu perineul intact, datorită celor mai minunați oameni.  Am avut parte de clamparea și secționarea tardivă a cordonului ombilical, de skin to skin și de ORA MAGICĂ, în care ne-am bucurat de minunea noastră!  Nu pot exprima în cuvinte sentimentul de a fi MAMĂ! Vă mulțumesc pentru sutele sau poate miile de mesaje! Sunteți deosebiți cu toții!”, a scris Geta Sterp, pe Instagram, după ce a născut, potrivit Cancan.ro.

ADVERTISEMENT

Deși inițial se zvonea că bebelușul se va numi David, așa cum dezvăluise chiar mama Geta în urmă cu ceva timp, Geta s-a răzgândit în ultimul moment. Alegerea finală a fost Vladimir, nume care a fost anunțat cu bucurie de unchiul bebelușului, Culiță Sterp.

ADVERTISEMENT

Geta Sterp a fost externată din maternitate

După câteva zile petrecute la maternitate, Geta și micuțul Vladimir au fost externați, iar proaspăta mămică a imortalizat momentul în câteva fotografii emoționante.

ADVERTISEMENT

„VLADIMIR vă salută! Ne-am îmbrăcat și am plecat spre casă! Cu toate că abia așteptăm să ajungem, mi-a fost destul de greu să mă despart de oamenii dragi pe care i-am cunoscut la clinică și care mi-au fost alături necondiționat. Le-am promis că o să mă întorc în anii ce urmează, să îi mai fac frățiori lui Vladimir”, a scris Geta Sterp pe Instagram, conform sursei menționate.

Vladimir, fiul Getei Sterp
Micuțul Vladimir, fiul Getei Sterp. Foto: instagram

Vestea cea mare a fost primită cu bucurie și de fratele Getei, Culiță Sterp, care este nerăbdător să-și cunoască nepotul.

„Doamne, ce minune a venit în familia noastră! Dragul nostru, Vladimir! Abia aștept să ajung acasă să te văd”, a scris Culiță Sterp, în mediul online.

ADVERTISEMENT