Ghinion pentru Craiova cu doar câteva minute înaintea startului meciului cu FCSB. Valentin Mihăilă s-a accidentat la încălzire. Prima reacţie a fotbalistului. EXCLUSIV

Cristi Coste    Francisc Oprea
în Universitatea Craiova
08/03/2020, 22:35
Valentim Mihăilă s-a accidentat la încălzire, înainte de FCSB - Craiova. FOTO: Sportpictures

Valentin Mihăilă s-a accidentat la încălzirea susținută pe Arena Națională, cu doar câteva minute înaintea startului partidei cu FCSB. Corneliu Papură a fost forțat să schimbe primul „11”, Ștefan Baiaram fiind trimis pe teren din minutul 1.

UPDATE, ora 22:45 / Valentin Mihăilă a oferit o scurtă reacție pentru FANATIK după accidentarea de dinainte de startul derby-ului cu FCSB: “Nu ştiu încă dacă e grav, mă doare spatele, o să văd mâine la analize”.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Valentin Mihăilă, accidentat la încălzire

Valentin Mihăilă a continuat evoluțiile bune din toamnă, când marca și un hattrick pentru echipa națională de tineret în meciul cu Irlanda de Nord, și în startul acestui an.

După ce a marcat golurile de trei puncte în partidele cu Viitorul și Gaz Metan Mediaș, Valentin Mihăilă urma să fie titular în partida cu FCSB, din runda a doua a play-off-ului.

La încălzirea susținută pe gazonul de pe Arena Națională, mijlocașul de bandă al Craiovei a acuzat o accidentare și Corneliu Papură a fost forțat să schimbe primul „11” cu doar câteva minute înaintea primului fluier al centralului Istvan Kovacs.

În locul lui Mihăilă, tehnicianul Craiovei l-a trimit din primul minut pe Ștefan Baiaram, care formează linia de trei din atacul Craiovei, alături de Luis Nițu și Cristi Bărbuț.

FCSB – Craiova, fără spectatori

FCSB – Universitatea Craiova este cel mai important meci al rundei a doua din play-off și, la fel cum s-a întâmplat și la precedentele partide dintre cele două formații, un număr mare de spectatori era așteptat pe Arena Națională.

Totuși, cu opt ore înaintea startului partidei, Raed Arafat, secretar general în MAI, a anunțat că evenimentele care urmau să strângă în tribune peste 1.000 de spectatori să fie anulate sau disputate cu porțile închise.

La scurt timp, Liga Profesionistă de Fotbal s-a conformat deciziei date de Guvernul României și a hotărat ca toate meciurile programate în luna martie să se joace fără spectatori, pentru a evita răspândirea coronavirusului.