Adrian Căpriţă
în STIRI INTERNATIONALE
21/02/2015, 17:59
VIDEO / Ce GHINION! Andone A PIERDUT primul loc în ultima fază, în minutul 90+3! GALERIE FOTO

Ioan Andone a pierdut dramatic derby-ul campionatului cu APOEL, scor 0-1, după ce a jucat peste 20 de minute cu un om în minus.

Apollon, echipa antrenorului român, s-a deplasat la APOEL din postura de lider, cu 45 de puncte, în timp ce adversara avea 42. Partida a început sub semnul echilibrului, iar după 45 de minute scorul era egal, 0-0.

În minutul 72 gazdele au rămas în 10, după eliminarea lui Kaka, iar în cazul unui egal Andone rămînea cu 3 puncte peste APOEL. La ultima fază a meciului în minutul 90+3, Moraes a înscris pentru gazde, chiar dacă se aflau în 10, iar APOEL s-a impus cu 1-0, spre stipefacţia tehnicianului român – vezi mai jos VIDEO cu toate fazele şi golul marcat la ultima fază!

În urma acestei înfrîngeri, Apollon a fost egalată de APOEL, cu 45 de puncte, cu o etapă înainte de finalul sezonului regulat.