Gică Hagi crede într-un miracol după Gent – Viitorul 6-3: “Sperăm să facem acasă minunea”

Razvan Nicolae
in Gheorghe Hagi
26/07/2019, 00:23
Gică Hagi crede într-un miracol după Gent - Viitorul 6-3 (sursă foto: sportpictures.eu)

Gică Hagi crede într-un miracol după meciul Gent – Viitorul 6-3, partidă care s-a jucat în prima manşă din turul 2 preliminar al Europa League. Chiar dacă echipa lui a fost umilită în Belgia, adversarii având la un moment dat un avantaj de cinci goluri, “Regele” priveşte cu încredere returul, programat să se dispute joi, 1 august, de la ora 18:00.

Gică Hagi crede într-un miracol după Gent – Viitorul 6-3: “Totul e posibil”

La finalul meciului Gent – Viitorul 6-3, Gică Hagi a analizat prestaţia jucătorilor săi şi s-a declarat nemulţumit de felul în care a arătat echipa în prima repriză. Antrenorul de 54 de ani a susţinut că ambele echipe au comis greşeli în defensivă şi a declarat că o minune în retur este posibilă.“Încep cu lucrurile bune. Chiar dacă am suferit o înfrângere grea, cred că ofensiv am jucat bine, de asta am şi marcat trei goluri în deplasare.

Defensiv, părerea mea, am jucat foarte slab. Din păcate, le-am dat foarte multe spaţii în prima repriză. Ei au calitate, au arătat, au jucători foarte buni. Am marcat goluri în repriza a doua. E greu să spui, trebuie să marcăm goluri multe acasă. În plan defensiv nici ei nu au jucat bine, lucru care îmi dă speranţe acasă. Putem să facem un meci bun, perfect. Trebuie să nu luăm goluri şi să marcăm trei goluri.

Gică Hagi crede într-un miracol după Gent – Viitorul 6-3 (sursă foto: sportpictures.eu)

Gică Hagi a descoperit ce nu a mers în meciul cu Gent

Totul e posibil în fotbal, important e să credem în continuare. După o repriză proastă, am făcut o repriză secundă foarte bună. Aşa că rămânem cu repriză a doua şi vedem ce facem la Constanţa. S-a văzut că ambele echipe au făcut greşeli în plan defensiv.

Jucăm bine ofensiv, dar avem de lucrat defensiv. Noi de marcat, marcăm, de jucat ştim să jucăm fotbal. Fără minge am făcut foarte multe greşeli colective, ca şi echipă. Vom vedea. Sperăm pentru meciul de acasă. Am avut ocazii, am dus mingea în careu. Am făcut lucruri bune ofensiv, pentru un meci în deplasare. Defensiv, din păcate, slab. Sperăm ca acasă să facem minunea”, a declarat Gică Hagi la conferinţa de presă Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!