VIDEO. Grozav, gol pentru Karabuk din pasa lui Torje. Vezi reuşita

Razvan Nicolae
în Stiri sportive
17/09/2017, 00:04

Karabukspor joacă sâmbătă, în deplasare, cu Akhisar Belediye în etapa a 5-a din campionatul Turciei. La oaspeţi sunt legitimaţi cinci fotbalişti români, iar antrenorul Erkan Sozeri a decis să-i folosească pe toţi încă din primul minut al meciului. Decizia a fost una înţeleaptă, mai ales că primul gol al echipei a fost creat de doi dintre aceşti fotbalişti.

La doar şase minute de la începutul meciului, Gabi Torje i-a pasat lui Gicu Grozav şi acesta a deschis scorul. Pe lângă cei doi internaţionali români, pe teren se mai află Paul Papp, Valerică Găman şi Cristi Tănase. După 21 de minute de la golul lui Grozav, Akhisar Belediye a egalat prin reuşita lui Paulo Henrique. Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Gicu Grozav, al doilea gol al sezonului pentru Karabukspor

Este pentru prima dată când la Karabukspor joacă în primul “11”, încă din startul meciului, toţi cei cinci fotbalişti români. Gicu Grozav este la al doilea gol pentru formaţia turcă în acest sezon. Internaţionalul român s-a transferat la Karabukspor în această vară după ce şi-a reziliat contractul cu Akhmat Groznîi. De la aceeaşi echipă este împrumutat Gabi Torje la Karabuk.

Etapa a 5-a din campionatul Turciei a fost una productivă nu doar pentru Gicu Grozav. Bogdan Stancu a marcat al doilea său consecutiv pentru Bursaspor – VEZI DETALII AICI. Kayserispor, echipa antrenată de Marius Şumudică, a învins vineri cu 2-0 pe Antalyaspor şi a urcat, provizoriu, până pe locul 3. Silviu Lung jr. a apărat un penalty în această partidă.