Gicu Grozav se disculpă după jocul slab făcut cu Norvegia: „Nu eu am ales numărul 10. Important e că am câștigat un punct”

Alin Miu
in Fortuna
08/06/2019, 00:09
Gicu Grozav se disculpă după jocul slab făcut cu Norvegia

România a terminat la egalitate partida jucată în deplasare cu Norvegia, scor 2-2. Nordicii au deschis scorul în minutul 56 și apoi l-au majorat prin puștiul Odegaard în minutul 70. România a revenit însă după golurile marcate de Claudiu Keșeru în minutele 77 și 90+2.

Gicu Grozav a purtat tricoul cu numărul 10 la acest meci, dar a avut o evoluție dezamăgitoare, Cosmin Contra înlocuindu-l în minutul 60, la scorul de 1-0 pentru norvegieni. După meci, Grozav a explicat că nu el și-a ales tricoul pe care îl poartă conducătorii de joc.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI din sport!

„A fost un meci de luptă, ne bucurăm că am revenit de la 0-2 cu o echipă puternică. Mă bucur că am revenit la lot, sper să mă regăsesc și în viitor. Nu eu am ales numărul 10. Mister a decis. Nu cred că are importanță ce număr porți, e presiune pentru orice jucător atunci când vine la echipa națională.

Ne bucurăm pentru Claudiu, dar toată lumea merită felicitată. Nu contează dacă eu am evoluat bine sau nu, important e că am câștigat un punct. Cu Malta trebuie să fim concentrați și vom câștiga” – a spus Gicu Grozav la PRO TV.

Cosmin Contra a declarat ulterior că l-a înlocuit pe Grozav tocmai pentru că nu a fost mulțumit de randamentul său.