Giedrius Arlauskis și-a salvat colegii în prima repriză! Paradă uluitoare în CFR Cluj – Rennes! VIDEO

07.11.2019 | 21:17
Giedrius Arlauskis și-a salvat colegii în prima repriză! Paradă uluitoare în CFR Cluj - Rennes! VIDEO
Giedrius Arlauskis. Sursă foto: digisport.ro

Giedrius Arlauskis a fost din nou salvatorul campioanei României, iar francezii de la Rennes au dominat copios prima repriză și au ratat mai multe ocazii. Inspirația portarului lituanian a făcut ca scorul de pe tabelă să rămână 0-0, iar clujenii au șansa să revină în a doua repriză.

Giedrius Arlauskis și-a salvat colegii în prima repriză

Giedrius Arlauskis a păstrat scorul de pe tabelă nemodificat și a făcut mai multe parade care o țin pe CFR Cluj în joc. M’Baye Niang, fostul jucător al lui AC Milan a avut o lovitură de cap foarte bine plasată, care se ducea sub bară, dar Arlauskis a reușit o paradă de zile mari și a salvat echipa.

Portarul lituanian a avut o primă repriză fantastică, iar statisticile demonstrează acest lucru. Momentele bune ale lui Arlauskis din prima repriză, arată în felul următor:

• 4 intervenții importante
  • a atins mingea de 20 de ori

CFR Cluj se află pe locul 2 în grupa E din Europa League cu 6 puncte, în timp ce Rennes este ultima clasată cu un singur punct obținut pe teren propriu împotriva lui Celtic.