Gigi Becali a avut ochi! Remarcatul patronului cu danezii a lovit cu Poli Iași

Remarcatul lui Gigi Becali din returul Nordsjaelland - FCSB 2-0 a marcat un gol fabulos în prima repriză a meciului cu Poli Iași.
20.08.2023 | 22:50
Gigi Becali a avut ochi Remarcatul patronului cu danezii a lovit cu Poli Iasi
Ovidiu Popescu a înscris un gol spectaculos cu Poli Iași. Foto: sport.pictures.eu.

FCSB a primit vizita celor de la Poli Iași pe Arena Națională, după eliminarea în turul 3 preliminar al UEFA Conference League. Ovidiu Popescu, remarcatul lui Gigi Becali în eșecul din meciul retur cu Nordsjaelland, a marcat un gol spectaculos în prima repriză a meciului cu Poli Iași din etapa a 6-a a SuperLigii.

Gigi Becali a avut ochi! Remarcatul patronului în meciul cu Nordsjaelland a lovit cu Poli Iași

FCSB a fost eliminată în turul al treilea preliminar al UEFA Conference League, după 0-2 cu Nordsjaelland în Danemarca. Gigi Becali a tăiat în carne vie după eliminarea roș-albaștrilor din cupele europene. Totuși, finanțatorul vicecampioanei a avut și un remarcat în returul cu danezii.

Ovidiu Popescu a fost titular cu Nordsjaelland și a fost înlocuit la pauză de cuplul Charalambous – Pintilii cu David Miculescu. Deși a jucat doar o repriză, Gigi Becali l-a lăudat din plin pe mijlocaș pe care l-a numit „cel mai bun de pe teren”.

Fotbalistul de 29 de ani a fost titular și în partida cu Poli Iași de pe Arena Națională, prima a sezonului pentru FCSB pe cel mai mare stadion al țării. În minutul 44, Ovidiu Popescu și-a trecut numele pe lista marcatorilor cu un șut sub transversală.

Ovidiu Popescu, primul gol al sezonului pentru FCSB

Ovidiu Popescu a avut timp să își așeze mingea și a trimis violent de la marginea careului. Deși șutul a fost plasat pe direcția lui Ailenei, portarul moldovenilor s-a aflat în imposibilitatea de a interveni. VEZI VIDEO AICI.

A fost primul gol al lui Ovidiu Popescu în noul sezon, după ce a evoluat în șapte partide, în SuperLiga și Conference League. Mijlocașul născut la Reșița nu mai marcase de la victoria din luna mai a celor de la FCSB, scor 3-1 cu Sepsi, tot pe Arena Națională, în returul din play-off-ul campionatului.

Ovidiu Popescu l-a înlocuit în zona mediană pe Damjan Djokovic la meciul cu Poli Iași. Mijlocașul croat sosit în această vară la FCSB a fost trimis pentru prima oară pe banca de rezerve.

Gigi Becali, laude pentru Ovidiu Popescu: „A fost cel mai bun de pe teren”

Gigi Becali a dat vina pe antrenori după eliminarea FCSB-ului din Conference League. Patronul vicecampioanei consideră că staff-ul a greșit inclusiv cu schimbarea lui Ovidiu Popescu la pauza meciului cu Nordsjaelland.

„Au făcut schimbările alea… părerea mea, pe Ovidiu Popescu de ce să-l schimb? A fost cel mai bun de pe teren! Îl schimb pe Djokovic, care n-a făcut nicio deposedare. Ei au hotărât așa.

Sau dacă-l bagi, trebuia băgat Cordea din prima. Eu așa făceam schimbările. Treaba lor, a fost și greșeala lui Chiricheș. Nu contează acum, s-a întâmplat. Problema e viitorul”, a declarat Gigi Becali, după meciul cu Nordsjaelland.

• Cotă BETANO pentru FCSB: 2,02 este cota pentru „2 solist” la meciul UTA Arad – FCSB

Produsul cu care românii au făcut un milion de euro în Germania: „Au...
Produsul cu care românii au făcut un milion de euro în Germania: „Au cumpărat o sută de TIR-uri pline!”
Cum a ajuns un bărbat să construiască o tavernă grecească în propria curte:...
Cum a ajuns un bărbat să construiască o tavernă grecească în propria curte: „Avem o listă de așteptare și primim clienți de peste tot”
Hăituită fără milă, Zoia Ceaușescu s-a ascuns în casa unui fotbalist imens al...
Hăituită fără milă, Zoia Ceaușescu s-a ascuns în casa unui fotbalist imens al României. Cum a ajuns fiica dictatorilor României exilată în locuința acestuia