Rapid a obținut o remiză duminică seară cu FCSB (0-0). Marius Șumudică și-a făcut apariția la meci ținând în mână o cruce, gest neobișnuit pentru antrenorul giuleștenilor. Gigi Becali a comentat episodul de pe Arena Națională.
Rapid a scos un singur punct din marele derby cu FCSB. Giuleștenii au admis că rezultatul a fost unul bun. Marius Șumudică a atras atenția tuturor cu apariția sa la stadion, ținând în mână o cruce.
Gigi Becali a intervenit în direct la FANATIK SUPERLIGA, unde a comentat imaginile deosebite cu antrenorul român. Latifundiarul din Pipera a lăudat gestul lui Șumudică, dar i-a oferit un sfat prețios.
„E bine dacă a apelat la Dumnezeu. E bine dacă este așa, foarte bine. E un gest frumos. Trebuie să știe un lucru… Crucea aia ca să îl ajute, trebuie duminica biserică, biserică, biserică…
Tu îi ceri lui Dumnezeu, dar nu îl vizitezi duminica la biserică. Certurile cu galeria sunt lucruri lumești, Șumudică nu e om rău, suntem oameni toți… mai greșim, mai facem…
Nu face Șumudică rele să îl supere pe Dumnezeu. L-a ajutat crucea, a câștigat un punct”, a spus Gigi Becali despre Marius Șumudică la FANATIK SUPERLIGA.
Despre imaginile cu sine ținând în mână o cruce, Șumudică a reacționat la FANATIK SUPERLIGA. Antrenorul Rapidului a spus cum a intrat în posesia obiectului religios: „Am primit-o de la Muntele Athos. Simt că-mi dă siguranță, am eu așa niște trăiri și mă simt ocrotit.
Eu am credință. Pur și simplu am primit-o înaintea meciului cu Farul. Am primit-o de la un suporter care a fost la Muntele Athos, un călugăr de acolo mi-a trimis-o personal.
Nu aveam unde să o țin. Am sfințit-o și simt că Dumnezeu e alături de mine. Așa simt eu”, a spus Marius Șumudică la FANATIK SUPERLIGA.