Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Gigi Becali a făcut calculele FCSB-ului în lupta la titlu: „Am scăpat de cea mai puternică echipă. CFR Cluj termină pe 4!”. Video exclusiv

Gigi Becali, patronul FCSB, e convins că echipa lui Dan Petrescu nu mai are nicio șansă la titlu. Care e marele avantaj al vicecampioanei României.
03.05.2023 | 22:08
Gigi Becali a facut calculele FCSBului in lupta la titlu Am scapat de cea mai puternica echipa CFR Cluj termina pe 4 Video exclusiv
FCSB e la 3 puncte în spatele celor de la Farul Constanța. Sursă foto: colaj Fanatik
ADVERTISEMENT

Gigi Becali a intervenit în premieră la FANATIK SUPERLIGA și a făcut super dezvăluiri. Patronul FCSB a făcut și calculele pentru titlul de campion.

Gigi Becali nu le mai dă nicio șansă celor de la CFR Cluj în lupta la titlu din SuperLiga: „Nu mai are cum”

Gigi Becali știe care e marele avantaj al FCSB în lupta la titlu: „Deci eu așa îl văd. Și sunt și subiectiv. Văd cum îmi convine mie. Fiecare om vede cum îi convine lui. Și am și argumente. Jucăm trei meciuri acasă pe care trebuie să le câștigăm”.

ADVERTISEMENT

VIDEO MAI JOS: 

Partida împotriva finului Hagi este decisivă în opinia sa: „Jucăm un meci în deplasare cu Farul. Dacă nu îi bați pe ei, ce să cauți să mai vrei să fii campion? Eu văd că echipele mari le bat pe-alea mai mici când este vorba de miză mare. Și va fi miză mare. Și noi suntem mai valoroși zic eu”.

În privința echipei lui Neluțu Varga, Becali e lămurit: „Păi CFR Cluj nu mai are cum. Eu de exemplu îi văd pe ei pe locul patru! Eu așa o văd. Nu vreau să deranjez. Așa cred eu, dacă cineva se supără, e problema lui. Să își spună și ei părerea lor despre FCSB. Părerea mea e că îi văd pe locul 4!”.

ADVERTISEMENT

Gigi Becali îi laudă pe cei de la Universitatea Craiova: „Am scăpat de cea mai puternică echipă din play-off”

Omul de afaceri consideră că echipa lui Mihai Rotaru este cel mai dificil adversar din SuperLiga pentru FCSB: „Craiova e o echipă puternică. Noi am scăpat de cea mai puternică echipă din play-off. Adică echipă valoroasă”.

Becali a avut emoții uriașe și a recunoscut că jucătorii săi nu meritau să plece învingători de pe „Oblemenco”: „N-ați înțeles că îmi bubuia inima-n piept?! Pentru că noi n-am meritat să câștigăm meciul ăsta”.

ADVERTISEMENT

În privința derby-ului din Giulești, Becali crede că Necuratul și-a băgat coada: „Ăla cu Rapidul trebuia să îl câștigăm! Nu voiau să lase mingea să intre în poartă, ei, aghiuții! Păi nu intra la nicio ocazie!”, a mai spus Gigi Becali, la FANATIK SUPERLIGA.

ADVERTISEMENT

Ce rezultat își dorește patronul FCSB la Farul – Rapid: „Măcar un egal”

Gigi Becali așteaptă cu interes și meciul dintre „giuleșteni” și „marinari”: „Farul – Rapid, aștept măcar un egal. E bine că CFR e obligată să joace ultima etapă pentru locul trei.

Eu cred că pe trei va fi Craiova. Așa văd eu din punct de vedere valoric și ce joacă ei. Văd ce teamă am avut cu ei și cum n-am putut să ne desfășurăm jocul”. 

FANATIK SUPERLIGA este live de la 10:30 în fiecare zi de luni până vineri, și poate fi urmărită pe site-ul FANATIK, dar și pe canalul de YouTube FANATIK, de la pagina de Facebook FANATIK la contul FANATIK de pe Tik-Tok. Și nu uitați pagina de Facebook Horia Ivanovici Oficial!