Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Gigi Becali a vorbit despre atacantul pe care i l-a propus Meme Stoica la FCSB. „Să vedem dacă e pregătit”. Ce spune despre Coman și Louis Munteanu

Gigi Becali a vorbit despre atacantul pe care i l-a propus Mihai Stoica la FCSB. Patronul vrea să vadă dacă Dugandzic e pregătit şi atunci ar putea să îl semneze.
03.02.2025 | 13:00
Gigi Becali a vorbit despre atacantul pe care i la propus Meme Stoica la FCSB Sa vedem daca e pregatit Ce spune despre Coman si Louis Munteanu
Gigi Becali a vorbit despre atacantul pe care i l-a propus Meme Stoica la FCSB. „Să vedem dacă e pregătit”. Ce spune despre Coman și Louis Munteanu. Sursa: colaj Fanatik
ADVERTISEMENT

FCSB caută încă un atacant, alternativă la Daniel Bîrligea. Gigi Becali a anunţat că i-a mandatat pe Mihai Stoica şi pe Elias Charalambous pentru a găsit un vârf, una dintre propuneri fiind Dugandzic.

Gigi Becali a vorbit despre atacantul pe care i l-a propus Meme Stoica la FCSB. „Să vedem dacă e pregătit”

Atacantul croat şi-a încheiat contractul cu Al Tai, echipă care l-a transferat de la Rapid pentru două milioane de euro. Dugandzic este liber şi reprezintă o variantă pentru FCSB, după cum spune Gigi Becali:

ADVERTISEMENT

Coman va reuşi cu siguranţă în Italia. Mi-a zis Meme de Dugandzic, că îmi plăcea de el. Nu este sculă de fotbalist, dar se bate. Că asta vreau. Un fotbalist care să se bată, nu e el Alibec, dar se bate.

Îmi trebuie un atacant de careu să se bată cu doi-trei, chiar dacă o bagă alţii în poartă. Dar să vedem dacă este pregătit. Pe atacantul cipriot nu vor ăia să îl dea. Să vedem, nu ştiu. 

ADVERTISEMENT

“De Florinel Coman nu mă întrebaţi pe mine. Mi-a zis Meme că e 100%, acum nu mai e nici 1%”

O să luăm ceva, dar avem mulţi… Uite, Popa iese (n.r. de pe listă). Iese Olaru, dacă nu joacă, iese Baeten, Lixandru, George Popescu, accidentaţi, ce rost are. De exemplu, în cupele europene nu mai e cazul. 

De Florinel Coman nu mă întrebaţi pe mine. Mi-a zis Meme că e 100%, acum nu mai e nici 1%. Mai avem două meciuri acum, cu Petrolul şi Sepsi OSK, două echipe care se bat la play-off.

ADVERTISEMENT

O să fie război mare. Nouă ne vine şi Şut şi Bârligea. Ngezana nu are nimic, doar oboseală musculară. Pe Louis Munteanu pot să îl pun la egalitate cu Bîrligea, dar îmi place mai mult Bîrligea, că e mai luptător.

Într-un fel este mai bine că nu a venit la noi Munteanu. Dai goluri, dar când văd că stai la pomană, la revedere. Nu te mai bag. Dacă văd că stă la pomană pe acolo, vine pe bancă”, a spus Gigi Becali într-o conferinţă organizată ad-hoc la Palat.

ADVERTISEMENT

Marko Dugandzic ar putea reveni după doi ani în fotbalul românesc. Rapid a făcut o afacere excelentă cu atacantul croat, pe care l-a luat cu 400.000 de euro de la CFR Cluj şi apoi l-a vândut pe 2 milioane de euro.

Gigi Becali a vorbit despre atacantul pe care i l-a propus Meme Stoica la FCSB. „Să vedem dacă e pregătit”

ADVERTISEMENT