Fanatik SuperLiga cu Horia Ivanovici

Gigi Becali i-a anunțat plecarea de la FCSB: „Îi reziliez contractul. M-a sunat și poate pleca”. Exclusiv

Gigi Becali a luat o măsură drastică în privința rebelului de la FCSB. Jucătorul va fi dat afară, chiar dacă l-a sunat personal pe patron
20.01.2025 | 13:44
Gigi Becali ia anuntat plecarea de la FCSB Ii reziliez contractul Ma sunat si poate pleca Exclusiv
Gigi Becali i-a anunțat plecarea de la FCSB: „Îi reziliez contractul. M-a sunat și poate pleca”. FOTO: Fanatik
ADVERTISEMENT

Gigi Becali n-a mai așteptat decizia C.A. de la FCSB și a luat o măsură drastică în privința lui Luis Phelipe. Patronul campioanei României a anunțat că îl va da afară pe atacantul brazilian.

Gigi Becali a anunțat că îl dă afară de la FCSB pe Luis Phelipe: „M-a sunat pe mine”

Deși primise o nouă șansă din partea lui Gigi Becali, el fiind păstrat pe lista de SuperLiga, Luis Phelipe e istorie la FCSB. Brazilianul nu mai vrea să se întoarcă în România din motiv personale.

ADVERTISEMENT

Sud-americanul l-a sunat pe patron pentru a îi explica situația, dar Becali nici n-a vrut să audă. Phelipe va fi amendat drastic de club și i se va rezilia contractul scandent la 30 iunie 2028.

„Băi, Luis Phelipe nu s-a întors deloc. Să fie sănătos. Nu mă interesează de el. (n.r. – Îi reziliați contractul?) Păi ce să îi fac? Îi dau amendă și îi reziliez contractul.

ADVERTISEMENT

Dacă nu vii? Ce să îți fac? (n.r. – N-a dat niciun semn?) M-a sunat pe mine. ‘Nea Gigi, vreau să plec’. Cum vorbea el în limba aia a lui. ‘Nea Gigi, eu vreau plecat. Copilul meu, Brazilia, copilul meu bolnav’. Ce spunea el pe acolo.

L-am ascultat și i-am zis ‘Hai, să fii sănătos!’ Și i-am închis. Stau acum să vorbesc cu Luis Phelipe?”, a declarat Gigi Becali, în exclusivitate la FANATIK SUPERLIGA CU HORIA IVANOVICI, show care e live pe FANATIK.RO, luni, marți și vineri, de la ora 10:30.

ADVERTISEMENT

Cumpărat în ianuarie 2024 de la Poli Iași în schimbul sumei de 200 de mii de euro, Luis Phelipe a îmbrăcat de 26 de ori tricoul roș-albastru, a marcat 2 goluri și a oferit 1 assist. În perioada petrecută la FCSB și-a trecut în CV și două trofee, titlul de campion și Supercupa României.

„Așa sunt ăștia. Așa sunt ei (n.r. – brazilienii). Vin dintr-o civilizație mai primitivă. Dar nu vreau să jignesc. Așa fac toți. Dacă nu iei măsuri în situații d-astea, vor face și alții. Ce respect mai ai? La mine suflă cineva? Hai, la revedere! 25.000 de euro amendă și reziliat contractul”, a adăugat patronul campioanei României.

ADVERTISEMENT

În vârstă de 23 de ani, Luis Phelipe a ajuns în România în vara lui 2023, când Poli Iași l-a luat liber de contract după despărțirea de Atletico Clube Goianiense.

Gigi Becali DA AFARA un jucator de la FCSB! „II DAU AMENDA si II REZILIEZ contractul!”

ADVERTISEMENT
Tags: