Carousel hot news

Giuleştenii vor disputa marţi un amical! Fanii vor avea acces

Rapid a cîştigat primul meci din acest sezon al Ligii 1, scor 2-1 cu Viitorul, însă jucătorii din Grant au suferit enorm în repriza secundă, cînd au căzut din punct de vedere fizic. Tocmai...
Autor: Răzvan Scarlat | 04.08.2014 | 20:53

Rapid a cîştigat primul meci din acest sezon al Ligii 1, scor 2-1 cu Viitorul, însă jucătorii din Grant au suferit enorm în repriza secundă, cînd au căzut din punct de vedere fizic. Tocmai din acest motiv, tehnicianul giuleştenilor, Ionel Ganea, a perfectat o partidă amicală, dorind, astfel, ca elevii săi să aibe cît mai multe jocuri în picioare.

Adversarul Rapidului va fi Juventus, grupare care activează în Liga a III-a şi care este pregătită de Eugen Trică. Partida se va disputa marţi, de la ora 18:00, pe stadionul din cartierul Colentina, iar la meci sînt aşteptaţi cît mai mulţi suporteri.

Juventus şi-a stabilit ca obiectiv pentru acest sezon promovarea în Liga a II-a.