Gol controversat înscris de FCSB la Mediaș. Poziție de ofsaid la Coman. Video

12.08.2018 | 22:58
Gol controversat înscris de FCSB la Mediaș. Poziție de ofsaid la Florinel Coman

FCSB a preluat conducerea în meciul cu Gaz Metan Mediaș în minutul 63 grație golului înscris de golgheterul Harlem Gnohere. Faza este însă una controversată, pe reluări putându-se observa poziția de ofsaid în care se afla Florinel Coman.

VIDEO cu faza AICI. Întreaga fază a pornit de la pasa superbă a lui Florin Tănase pentru Coman, care se afla însă într-o poziție de ofsaid. Coman i-a centrat apoi perfect lui Gnohere, care a dus scorul la 2-1.

Chiar dacă era plasat exact pe linie, tușierul nu a reușit să aprecieze corect momentul pasei, astfel că Marius Avram, arbitrul de centru, a validat reușita atacantului francez. FCSB a câștigat partida în final cu 3-1, Florinel Coman înscriind în minutul 83.

După patru etape, FCSB și Gaz Metan au același număr de puncte (7). Medișenii joacă etapa viitoare în deplasare cu Viitorul, în timp ce FCSB primește vizita unei alte echipe cu 7 puncte, Sepsi Sf. Gheorghe.