Dennis Man a prins aripi: "Vreau să profit de fiecare şansă primită!"

FCSB, dennis man, gol Man Steaua-Voluntari 2-1 VIDEO

Steaua a reuşit să se impună în faţa formaţiei FC Voluntari, scor 2-1, în prima etapă a sezonului 2017-2018 din Liga 1. Dennis Man a fost omul care i-a salvat pe steliştii lui Nicolae Dică, după ce a reuşit să înscrie golul victoriei în prelungiri, în minutul 90+2.

Mijlocaşul a vorbit despre şansa primită din partea lui Nicolae Dică şi a dezvăluit ce relaţie are cu antrenorul Stelei. Dennis Man nu a uitat nici de dubla cu Viktoria Plzen din turul trei preliminar al Ligii Campionilor.

"A fost un meci greu, am întâlnit o echipă bună. Am ratat câteva ocazii foarte mari, dar cei mai mult contează că am reuşit să câştigăm. Este primul meci şi fiecare echipă vrea să câştige. Mă bucur că a ieşit totul bine şi am obţinut cele trei puncte. Voluntari are o echipă foarte bună.

Dică mi-a dat multă încredere, a vorbit mult cu mine şi sper să nu-l dezamăgesc. Vreau să profit de fiecare şansă pe care o primesc şi să îmi ajut echipa. Vreau să îmi fac treaba cât mai bine. Este bine să crezi şi să lupţi până în ultimul minut.

Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe GRUPA H pentru a vedea toate rezultatele meciurilor de azi din Liga Campionilor! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de astăzi

Întâlnim un adversar dificil şi o să tratăm meciul cu multă seriozitate. Sper să reuşim să ne calificăm", a spus Dennis Man.