Gol Mandzukic în Franţa-Croaţia! Ce eroare Lloris în finala CM! Video

Tibi Demeter
in CM 2018
15/07/2018, 19:51
Gol Mandzukic în Franţa-Croaţia! Ce eroare Lloris în finala CM! Video GALERIE FOTO
Gol Mandzukic în Franţa-Croaţia! Ce eroare Lloris în finală CM! Video

Mario Mandzukic, atacantul naţionalei Croaţiei, a marcat unul dintre cele mai norocoase goluri din istoria finalelor Campionatului Mondial 2018, după ce în prima repriză a intrat în istorie ca primul fotbalist care îşi marchează un autogol în finala unui Campionat Mondial.

Fotbalistul celor de la Juventus a profitat de faptul că Hugo Lloris, goalkeeper-ul advers, a încercat un dribling în careul mic. Mandzukic a ghicit intenţiile portarului francez şi a reuşit să marcheze golul de 4-2, în partida Franţa – Croaţia.

Franţa – Croaţia finala Campionatului Mondial 2018

Formaţia din Hexagon conduce cu 4-2 în minutul 86 al partidei din ultimul act al Campionatului Mondial 2018. Francezii îşi pot trece al doilea titlu mondial din istorie după trofeul câştigat în 1998, într-o finală disputată la Paris.