Claudiu Surmei
în CM 2018
15/07/2018, 19:38
Gol Mbappe în Franța-Croația. Video. Mbappe cel mai tânăr marcator în finala CM de la Pele GALERIE FOTO
Mihai Stoica a avut o surpriză neplăcută privind jocurile de la Campionatul Mondial de fotbal din Rusia

Kylian Mbappe a înscris golul de 4-1 pentru Franța în finala Campionatului Mondial 2018. Francezul a fost găsit perfect de Lucas și a marcat fără probleme în poarta lui Subasic.

Francezii domină clar partida jucată împotriva Croației în finala CM 2018. După autogolul lui Mandzukic din minutul 18, croații au egalat prin Perisic, 10 minute mai târziu. După alte 10 minute, Griezmann i-a adus pe francezi în avantaj, iar scorul la pauză a fost 2-1.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Gol Mbappe în finala Campionatului Mondial Franța – Croația

Franța a mai punctat o dată după pauză prin Pogba, în minutul 59. Apoi a venit rândul tânărului Kylian Mbappe să iasă la rampă. A primit o pasă perfectă de la Lucas Hernandez și nu l-a iertat pe Subasic.