Golul descătușării. Malcom a izbucnit în plâns după ce a marcat în Inter – Barcelona 1-1

Autori: Alin Miu, Laurențiu Preda | 07.11.2018 | 00:20
Golul descătușării. Malcom a izbucnit în plâns după ce a marcat în Inter - Barcelona 1-1

Inter – Barcelona s-a terminat 1-1 în etapa a patra din grupele Ligii Campionilor, iar catalanii au șanse imense de a se califica în faza optimilor de finală de pe primul loc.

Oaspeții chiar ar fi putut câștiga jocul, deschizând scorul prin Malcom în minutul 83. Icardi a reușit să egaleze însă patru minute mai târziu. O fază emoționantă s-a petrecut însă în momentul când Barcelona a deschis scorul.

Malcom a izbucnit în plâns după ce a marcat în Inter – Barcelona

Imedia după ce a marcat, Malcom a izbucnit în plâns. Brazilianul adus cu peste 40 de milioane de euro în această vară de la Bordeaux nu a jucat în prea multe meciuri pentru catalani în actuala stagiune, iar presa din Spania a scris în repetate rânduri că șefii clubului vor să  scape de el în următoarea perioadă de mercato.

Malcom, 21 de ani, mai are contract cu Barcelona până în iunie 2023. Acesta a fost abia al 4-lea său meci în tricoul echipei de pe Camp Nou. Malcom intrase pe teren cu numai două minute înainte de a marca golul, luându-i locul lui Ousmane Dembele, un alt fotbalist despre care se spune că ar putea pleca în următoarea perioadă de transferuri.

Malcom are ocazia să impresioneze din nou pentru Barcelona în partida pe care catalanii o vor disputa duminică pe teren propriu cu Betis Sevilla, în campionat. Barcelona nu e doar lider în grupa de Liga Campionilor, ci și în La Liga, acolo unde a strâns 24 de puncte în 11 etape.