Golul fabulos încasat de CFR Cluj de la Dudelange în minutul 51! Video

Autor: Ionuţ Cataramă | 30.08.2018 | 21:24
Golul fabulos încasat de CFR Cluj de la Dudelange în minutul 51

După o primă repriză în care ardelenii și-au creat câteva șanse de gol, a doua parte din CFR Cluj – Dudelange a început rău pentru echipa lui Toni Conceicao.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 51 prin Sinani, ducând scorul general la 3-0 și distrugând astfel orice speranță de calificare pentru gazde.

Reușita atacantului de la Dudelange nu a fost una oarecare. Sinani a prins un șut fabulos direct în vinclu, de la 25 de metri, la care Jesus Fernandez Collado, fost portar la Real Madrid, nu a putut face nimic.

Vezi golul aici

Danel Sinani este un vârf luxemburghez în vârstă de 21 de ani evaluat la 200.000 EUR. Acesta nu reușise să marcheze niciun gol în actuala stagiune până la „dubla” cu CFR Cluj, lăudându-se doar cu un assist. A fost pe teren însă într-o altă victorie uriașă pentru Dudelange, 2-1 cu Legia Varșovia în deplasare, în turul precedent din Europa League.