Golul lui Daniel Benzar din super pasa lui Jakolis în Viitorul – FCSB 1-3. Video

Ionuţ Cataramă
in FCSB
26/08/2018, 23:02
Golul lui Daniel Benzar din super pasa lui Jakolis în Viitorul - FCSB

Intrat pe teren în minutul 72, Daniel Benzar a adus liniștea în tabăra roș-albastră zece minute mai târziu, când a dus scorul la 3-1 pentru oaspeți în Viitorul – FCSB.

Puștiul pe care Gigi Becali intenționează să-l trimită sub formă de împrumut la Voluntari a trebuit doar să împingă mingea în plasă, Antonio Jakolis oferindu-i o pasă extraordinară din banda dreaptă.

Golul lui Daniel Benzar din super pasa lui Jakolis în Viitorul – FCSB

A fost cel de-al doilea meci al lui Benzar în acest sezon de Liga 1 Betano, după cele 90 de minute petrecute pe teren în victoria 2-0 cu Sepsi.

Vezi AICI golul!

Mijlocașul ofensiv în vârstă de 20 de ani marcase pentru FCSB și într-o partidă de Europa League, cea cu Rudar Velenje de la București, terminată cu 4-0 în favoarea roș-albaștrilor.

Benzar și-a egalat deja numărul de goluri înscrise pe întreaga durată a sezonului anterior. Atunci puncta de două ori în zece partide. Fratele lui Romario Benzar a mai evoluat de-a lungul carierei la Voluntari și la Academica Clinceni.