Golul marcat de Llorente, validat cu intervenția VAR! Cakir s-a uitat un minut pe reluări!

Alin Miu
in Champions League
17/04/2019, 23:44
Golul marcat de Llorente, validat cu intervenția VAR

Fernardo Llorente a marcat un gol extrem de important în meciul Manchester City – Tottenham, contând pentru manșa retur din sferturile de finală ale Ligii Campionilor. Gazdele conduceau cu 4-2 și erau calificate la acest scor, însă ibericul a întors soarta calificării prin reușita sa.

Golul marcat de Llorente, validat cu intervenția VAR!

Chiar dacă s-a bucurat nebunește alături de colegii săi, dar și alături de fanii lui Tottenham, Llorente a avut mari emoții la scurt timp. Arbitrii din camera VAR i-au solicitat lui Cuneyt Cakir să revadă faza pe monitoare, pentru un presupus henț făcut de atacantul spaniol. Cakir a mers la margine și a stat nu mai puțin de un minut pentru a se convinge că Llorente nu a atins mingea cu mâna, iar în cele din urmă a validat golul, jucătorii lui Tottenham bucurându-se încă o dată.

Fernardo Llorente a intrat pe teren în prima repriză, profitând de accidentarea lui Sissoko din timpul jocului, dar și de absența lui Harry Kane, titularul postului de atacant central la Tottenham, care s-a accidentat în manșa tur. A fost cel de-al 8-lea gol înscris de atacantul de 34 de ani în acest sezon. Llorente are în acest moment mai multe goluri înscrise în Liga Campionilor decât în Premier League (2-1).