Greșeli în lanț la golul marcat de Croația. Cum au gafat Ianis Hagi și Ionuț Radu. Video

Alin Miu
in Euro U21
18/06/2019, 20:27

România a început perfect aventura la EURO U21, marcând două goluri în primele 15 minute ale meciului împotriva Croației.

Greșeli în lanț la golul marcat de Croația

Pușcaș a deschis scorul în minutul 11 după un penalty acordat cu intervenția VAR, în timp ce Ianis Hagi a majorat diferența în minutul 14.

Totuși, în minutul 18, Nikola Vlasic, cel mai valoros jucător din echipa Croației, cu o cotă de piață de 18 milioane de euro, a marcat, profitând de erorile jucătorilor noștri. Ianis Hagi a pierdut ușor mingea la mijlocul terenului, fază în urma căreia croații au declanșat contraatacul. Vlasic a șutat de la 17 metri, însă șutul său nu a fost unul puternic. Chiar și așa, Radu nu s-a poziționat bine și nu a putut respinge mingea care s-a scurs în plasă. VIDEO AICI

La numai două minute distanță însă, același Ionuț Radu a avut o intervenție fabuloasă, poate cea mai frumoasă de până acum la turneul final.

România a făcut o primă repriză de vis. Pe lângă cele două goluri, am avut numeroase alte situații de gol, ratate, pe rând, de Man, Cicâldău, Ianis și Ivan. Următorul meci al României este programat vineri, de la ora 22:00, împotriva Angliei. Din grupa noastră mai face parte și naționala Franței.

Îți place NOUL FANATIK.RO? Citește AICI ȘTIREA MOMENTULUI!