Pierdere mare pentru Guardiola! Aguero va lipsi în bătălia din Champions League

Vicentiu Dinescu
in Fotbal international
03/04/2018, 19:46

Tehnicianul spaniol nu-l va avea la dispoziţie pe atacantul argentinian Sergio Aguero la partida de pe Anfield Road, din prima manşă a sferturilor de finală ale Champions League, care se va disputa miercuri, de la ora 21:45.

”Aguero se simte mult mai bine, dar astăzi am vorbit cu doctorii şi mi-au spus că mai are nevoie de câteva zile de pauză”, a declarat Guardiola. Din cauza accidentării de la genunchi, Sergio Aguero a ratat ultimele cinci meciuri ale ”cetăţenilor”, dar şi amicalele naţionalei Argentinei.

Guardiola îl va titulariza pe Gabriel Jesus

Privat de serviciile golgheterului său din acest sezon, cel mai probabil Josep Guardiola îl va titulariza în avanposturi pe brazilianul Gabriel Jesus, autor a 12 goluri (nouă în Premier League şi trei în Champions League).