Campioana Europei, CSM Bucureşti, PUSĂ LA PĂMÎNT în Ungaria. Gyor a marcat 22 de goluri într-o singură repriză!

Gabriel Esanu
în Sporturi
04/11/2016, 21:28

CSM Bucureşti pierde la scor meciul cu Gyor, scor 33-25. Următorul meci al româncelor va fi săptămîna viitoare, cu Rostov. Formaţia noastră mai are încă şanse de calificare în grupa principală a Ligii Campionilor. În celălalt meci al grupei, Midtjylland va întîlni pe teren propriu Rostov.

33-25 Gyor

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Începe a doua repriză!

Pauză la Gyor. CSM conduce cu 13-11 şi a arătat că poate bate în această seară în Ungaria!

1-0 Gyor

A început meciul cu atacul formaţiei gazdă.

VEZI MECIUL ONLINE AICI

UPDATE. Faţă de finala Ligii Campionilor, cîştigată de CSM Bucureşti în faţa lui Gyor, patru jucătoare nu se mai găsesc în lotul grupării din capitala României: Mayssa Pessoa, Maria Fisker, Ana Paula Rodrigues Belo şi Ekaterina Vetkova. În schimb, au fost aduse şapte jucătoare: Majda Mehmedovic, Anastasiya Lobach, Gnonsiane Niombla, Camille Saurina, Elena Dache, Bianca Bazaliu şi Alina Iordache.

GYOR-CSM BUCURESTI LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. CSM nu mai este CSM. La un pas de ratarea calificării, are un meci de foc pe „parchetul” principalei favorite a competiţiei. Gyor-CSM Bucureşti este programată de la ora 20:00.

GYOR-CSM BUCURESTI LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. CSM Bucureşti nu are un start de invidiat în Ligă. Campioana Europei are doar o victorie din 3 meciuri şi urmează o deplasare de foc la Györ, liderul autoritar al grupei. Româncele au avut 5 goluri avans în meciul tur, însă în partea secundă totul s-a prăbuşit şi unguroaicele au cîştigat cu 27-24.

GYOR-CSM BUCURESTI LIVE VIDEO CHAMPIONS LEAGUE. Calificarea e pusă în pericol, CSM fiind responsabilă şi de menţinerea cu şanse de a merge mai departe a lui Midtjylland. La Györ va fi o partidă teribilă, formaţia gazdă fiind mult mai în formă şi mai omogenă decît CSM. Care nu mai e CSM din Final Four-ul de anul trecut şi Jakob Vestergaard mai are nevoie de timp să închege o echipă competitivă la nivel înalt.