Hajduk Split – FCSB 0-0 în turul 3 Europa League. Video. Vezi rezumatul!

Razvan Nicolae
in Europa League
09/08/2018, 23:45
Hajduk Split – FCSB 0-0 în turul 3 Europa League. Video. Vezi rezumatul! GALERIE FOTO
Hajduk Split - FCSB 0-0 rezumat video

Hajduk Split – FCSB 0-0 s-a jucat în turul trei preliminar din Europa League. Vicecampioana României nu a reuşit să obţină victoria pe stadionul “Poljud”, iar calificarea se va decide joi, 16 august, de la ora 21:30, pe Arena Naţională.

În prima repriză, cele două formaţii s-au tatonat, însă croaţii au dominat vicecampioana României. Jucătorii antrenaţi de Zeljko Kopic au avut câteva ocazii de a marca, însă nu au reuşit să-l învingă pe Cristian Bălgrădean. În minutul 41, Marko Momcilovic a suferit o întindere şi a fost înlocuit cu Junior Morais.

Hajduk Split – FCSB 0-0 rezumat video

După pauză, starea proastă a gazonului şi-a pus amprenta pe joc, iar FCSB şi Hajduk Split nu au reuşit să-şi creeze prea mari şanse de a marca. În minutul 90, Ahmed Said a fost la un pas să înscrie, însă Cristian Bălgrădean a respins balonul. După câteva secunde, portarul a reţinut un şut periculos al croaţilor. La ultima fază a meciului de la Split, Olimpiu Moruţan a ratat cea mai mare ocazie a meciului pentru FCSB. Câştigătoarea din această dublă o va întâlni pe formaţia care se va impune în duelul dintre Slovan Bratislava şi Rapid Viena.