Hamza, dublă pentru Botev! Benga şi Curtean au fost titulari în victoria cu Litex

Hamza e erou la Plovdiv! Botev a învins Litex Loveci în campionatul Bulgariei cu scorul este 2-1, ambele goluri ale echipei fiind marcate de fostul atacant al Petrolului, Younes Hamza. Fostul...
Autor: Marian Popovici | 06.04.2014 | 16:48

Hamza e erou la Plovdiv! Botev a învins Litex Loveci în campionatul Bulgariei cu scorul este 2-1, ambele goluri ale echipei fiind marcate de fostul atacant al Petrolului, Younes Hamza. Fostul jucător al Petrolului a deschis scorul în minutul 9 din penalty şi a majorat diferenţa în minutul 70. Unicul gol al oaspeţilor a fost marcat în minutul 73 de Despodov.

La Botev au fost titulari Alex Curtean şi Alex Benga. Cuplul de atac al lui bulgarilor a fost cel al Petrolului din turul campionatului cu Dore şi Hamza. Botev Plovdiv rămîne pe locul 4 în Bulgaria cu 54 , adversara ei, Litex fiind pe locul 3, cu 58.

• Nr. 843. 32 pagini + Insert special. Doar 10 lei!