Carousel hot news

Hapoel Beer Sheva o duce bine! Victorie înainte de duelul cu FCSB

Joi, 19 octombrie, de la ora 20:00, pe stadionul "Turner", in Beer Sheva, va avea loc duelul Hapoel Beer Sheva - FCSB, din runda a 3-a din grupele Europa League, iar israelienii au reuşit o victorie...
Autor: Iuliana Spirache | 15.10.2017 | 08:48

Joi, 19 octombrie, de la ora 20:00, pe stadionul “Turner”, in Beer Sheva, va avea loc duelul Hapoel Beer Sheva – FCSB, din runda a 3-a din grupele Europa League, iar israelienii au reuşit o victorie dramatică înaintea meciului cu echipa lui Nicolae Dică.

Hapoel Beer Sheva a câştigat cu 3-1 pe terenul ultimeic lasate, Hapoel Raanana, într-un meci din campionat, chiar înaintea duelului cu FCSB, din grupele Europa League. Campioana Israelului a revenit fantastic în ultimul sfert de oră, după ce a fost condusă din minutul 58, după golul înscris de Shimon Abuhatzira.Click pe meci în aplicaţia de mai jos pentru detaliile complete: echipe de start, comentariul live, statistici, clasament în timp real! Click pe MECIURILE ZILEI pentru a vedea toate jocurile de azi

Purece a jucat în meciul Hapoel Raanana – Hapoel Beer Sheva

Cel care a făcut 1-1 a fost fostul jucător al Barcelonei, Isaac Cuenca, în minutul 77, iar peste şapte minute, Amir Khalaila a adus-o în avantaj pe Hapoel Beer Sheva, iar nigerianul John Ogu a stabilit scorul final în minutul 87. Mai mult, Florin Purece, fostul jucător al celor de la FC Viitorul Constanţa şi Concordia Chiajna, a evoluat pentru Hapoel Raanana.

În Europa League, Hapoel Beer Sheva a adunat 3 puncte, după ce a reuşit să se impună în faţa celor de la Lugano, scor 2-1, în prima etapă din grupele Europa League, dar a fost învinsă de Viktoria Plzen în runda a doua, scor 1-3.

11 puncte în şase meciuri a adunat Hapoel Beer Sheva şi se află pe locul 4 în prima divizie din Israel

Hapoel Beer Sheva – FCSB, joi, 19 octombrie, de la ora 20:00, în grupele Europa League, LIVE VIDEO pe www.fanatik.ro.