Carousel hot news

Haţegan a comis-o grav: n-a văzut un penalty clar!

Arbitrul român Ovidiu Haţegan a greşit decisiv în meciul de marţi seară din Liga Campionilor dintre Porto şi Austria Viena, terminat 1-1. Conform capturilor TV, dar şi a ziarului Record,...
Autor: Adrian Dumitru | 27.11.2013 | 20:02
Arbitrul central Ovidiu Hategan din Arad.

Arbitrul român Ovidiu Haţegan a greşit decisiv în meciul de marţi seară din Liga Campionilor dintre Porto şi Austria Viena, terminat 1-1. Conform capturilor TV, dar şi a ziarului Record, arbitrul român nu a acordat penalty austriecilor în mijlocul primei reprize, cînd jucătorii vienezi conducau pe tabelă.

Faza incriminată a avut loc în minutul 24. “Arbitrul român Ovidiu Haţegan s-a descurcat onorabil, deşi ar fi trebuit să dictezeun penalty împotriva lui FC Porto, pentru un henţ în careu al lui Danilo”, a scris “Record” după joc.