Carousel hot news

HC Zalău a RATAT calificarea după loviturile de departajare!

Echipa de handbal feminin HC Zalău a ratat calificarea, sîmbătă seară, în turul patru al Cupei EHF, după ce a pierdut cu scorul de 33-25, după loviturile de departajare de la 7 metri, partida...
16.11.2013 | 22:51

Echipa de handbal feminin HC Zalău a ratat calificarea, sîmbătă seară, în turul patru al Cupei EHF, după ce a pierdut cu scorul de 33-25, după loviturile de departajare de la 7 metri, partida din deplasare cu HC Most. La finalul celor 60 de minute de joc, scorul era exact cel din tur,  28-21 pentru gazde!

Româncele au trăit periculos în Cehia încă de la bun început, fiind conduse chiar şi cu 11 goluri diferenţă, în prima parte a jocului! În repriza secundă, fetele au remontat diferenţa, însă finalul a fost de infarct, gazdele ratînd, cu 20 de secunde înainte de final, atacul decisiv de calificare, la scorul de 28-21, trimiţînd mingea în bară!

La loviturile de departajare de la 7 m, gazdele au cîştigat cu 5-4 şi s-au calificat în optimi!