Helmuth Duckadam, reacție de neînțeles la adresa lui Ianis Hagi: ”Îl vedem deja Balon de Aur! Se bagă la prea multe”

27.02.2020 | 21:44
Helmuth Duckadam reactie de neinteles la adresa lui Ianis Hagi Il vedem deja Balon de Aur Se baga la prea multe

Președintele de imagine al clubului FCSB, Helmuth Duckadam, a avut o reacție de neînțeles la adresa lui Ianis Hagi, chiar dacă internaționalul român a avut prestații foarte bune la formația scoțiană.

Helmuth Duckadam, reacție de neînțeles la adresa lui Ianis Hagi: ”Exagerează de multe ori”

”Poate are o încredere prea mare în el. Exagerează de multe ori! Ca fotbalist e bine să ai tupeu, dar parcă are prea multă încredere. Să bagă la prea multe, la lovituri libere, la penalty-uri. Asta nu cred că-i face bine”, a fost reacția lui Helmuth Duckadam la adresa lui Ianis Hagi.

”E la o echipă bunicică, la un nivel bun. S-a integrat bine și-l vede toată Europa. Dar sunt așa multe laude… Îl vedem deja Balon de Aur. Asta nu-i face bine. Credeți că Ianis nu citește ce se spune despre el?”, a continuat oficialul FCSB la emisiunea Fotbal Club de la Digi Sport.

”Fiind nou într-o echipă, poate că face prea multe”

”Nu cred că e bine. Dau exemplu jucătorii de la FCSB. Când au fost supraevaluați nu au mai făcut treabă bună. Fiind nou într-o echipă, poate că face prea multe. Așa văd eu lucrurile. Poate greșesc”, a încheiat Helmuth Duckadam.

Glasgow Rangers și Ianis Hagi s-au calificat în optimile de finală ale Europa League. După ce au câștigat acasă cu 3-2, cu două goluri ale românului, scoțienii s-au impus și în deplasare cu Sporting Braga, scor 1-0, prin golul marcat de Ryan Kent, în minutul 61, după o  pasă minunată a lui Hagi jr.

Fanii lui Rangers l-au criticat pe Hagi jr pentru penalty-ul ratat

Internaționalul român ratase un penalty în finalul primei reprize, dar s-a revanșat în partea secundă. Managerul Steven Gerrard a decis să-și protejeze vedeta și l-a schimbat pe Ianis în minutul 72.

Ianis Hagi a fost  pus la colţ după ce a ratat un penalty în Braga – Rangers. Şutul fotbalistului de 21 de ani a fost parat de Matheus Matheus, iar reacţiile au început să curgă imediat pe reţelele de socializare.

Ianis, urmărit de 26 de cluburi din Europa

Nu mai puțin de 26 de cluburi europene, printre care Manchester United, AC Milan și Chelsea Londra,  și-au trimis scouterii să-l vadă pe Ianis Hagi la meciul Sporting Braga – Glasgow Rangers, din manșa secundă a 16-imilor de finală ale Europa League.

La finalul meciului de la Braga, fiul ”Regelui” a fost  extrem de oprimist și a spus că el și colegii săi nu se tem de niciun adversar în faza următoare din Europa League.