VIDEO / Herea a MARCAT pentru Sion într-un meci NEBUN cu Basel!

Marian Popovici
în Pariuri sportive
17/08/2014, 16:33

Ovidiu Herea, fostul jucător al Rapidului şi al lui FC Naţional a marcat un gol împotriva lui Basel, într-un meci de campionat. FC Basel a reuşit să se impună însă pe final de meci cu 3-2.

Herea a semnat revenirea lui Sion în minutul 69, reuşind să marcheze primul gol al echipei sale.  În minutul 74, Carlitos a egalat din penalty, după ce Gashi şi Streller au adus un avantaj aparent liniştitor pentru Basel în prima repriză. Basel a reuşit golul victoriei în minutul 84.

Basel este pe primul loc în Elveţia cu reuşind să adune 15 puncte în 6 etape. Sion coboară pe locul 5 cu această înfrîngere, avînd 8 puncte în cele 6 runde disputate.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!