Sport

Hermannstadt – CFR Cluj, sold out la finala Cupei României Betano. Și totuși se mai găsesc bilete! Foto exclusiv

Nu mai sunt bilete la Arad la finala Cupei României Betano dintre Hermannstadt și CFR Cluj. Cum pot intra totuși fanii în posesia ultimelor bilete. Cum se prezintă gazonul.
13.05.2025 | 15:32
Casele de bilete închise înainte de Hermannstadt - CFR Cluj, finala Cupei României Betano
ADVERTISEMENT

FANATIK relatează de la Arad cele mai importante informații înainte de finala Cupei României dintre Hermannstadt și CFR Cluj. Zeci de fani caută bilete la stadionul Francisc Neuman.

Sold out la finala Cupei României Betano dintre Hermannstadt și CFR Cluj

Reporterii FANATIK s-au deplasat la stadionul celor de la UTA, care va găzdui finala Cupei României Betano miercuri, 14 mai, de la ora 20:30. Ajunși la stadion constatăm faptul că toate casele de bilete sunt închise.

ADVERTISEMENT

Aflăm și explicația de la angajații stadionului: „Nu mai sunt bilete de marțea trecută. S-au dat online. O să fie în jur de 8.000 de spectatori. Au venit foarte mulți oameni să întrebe de bilete, dar din păcate nu mai există”. 

Cu toate acestea, se mai găsesc bilete pentru cei de la Hermannstadt. Cu o zi înainte de meci, în galeria sibienilor se mai găseau câteva sute de bilete. De cealaltă parte, galeria lui CFR Cluj a epuizat toate biletele de la cealaltă peluză.

ADVERTISEMENT
Casele de bilete închise înainte de Hermannstadt - CFR Cluj, finala Cupei României Betano
Casele de bilete închise înainte de Hermannstadt – CFR Cluj, finala Cupei României Betano

Cum se prezintă suprafața de joc la Arad înainte de finala Cupei României dintre Hermannstadt și CFR Cluj

Gazonul se prezintă în condiții bune la Arad înainte de finala Cupei României dintre Hermannstadt și CFR Cluj. În momentul în care am ajuns la stadion, un angajat al clubului care se ocupă de gazonul de pe „Francisc Neuman” inspecta terenul.

Gazonul de pe stadionul Francisc Neuman se prezintă în condiții bune înainte de Hermannstadt - CFR Cluj, finala Cupei României
Gazonul de pe stadionul Francisc Neuman se prezintă în condiții bune înainte de Hermannstadt – CFR Cluj, finala Cupei României

Acesta se asigura că totul este în regulă înainte de meciul pentru marele trofeu și care poate decide echipa care va reprezenta România în preliminariile Europa League.

ADVERTISEMENT

Fanii lui Hermannstadt și CFR Cluj se întâlnesc în centrul Aradului

CFR Cluj a anunțat pe contul oficial de Facebook că suporterii săi se vor strânge în centrul orașului Arad cu începere de la ora 13:00: „Toți în alb-vișiniu. Ora 13:00, terasele de pe Bulevardul Revoluției”. 

ADVERTISEMENT

De cealaltă parte, suporterii lui Hermannstadt au punct de întâlnire în aceeași zonă, mai exact pe pietonala din centrul Aradului, pe strada 1 Decembrie 1918, de la ora 15:00.

Ambele galerii vor pleca în grup organizat către stadion. „Peluza Vișinie” se va deplasa către stadion de la ora 18:45, în timp ce Peluza Nord Sibiu va pleca în drum spre arena „Francis Neuman” de la ora 18:00.

  • 8.000 de suporteri sunt așteptați la finala Cupei României Betano dintre Hermannstadt și CFR Cluj
1.70 e cota BETANO ca CFR Cluj să câștige finala cu Hermannstadt în timpul regulamentar