Hoffenheim – Manchester City 1-2. Victorie chinuită pentru echipa lui Guardiola. Video

Autor: Sorin Dumitrescu | 02.10.2018 | 21:49
Aguero a marcat în Hoffenheim - Manchester City

Manchester City a fost la câteva minute de a bifa cel de-al 5-lea său meci consecutiv fără victorie în Liga Campionilor. A câștigat însă partida cu Hoffenheim grație unui gol înscris în minutul 87 de David Silva, care a profitat la maximum de eroarea unuia dintre apărătorii adverși.

Până atunci, scorul a fost egal, 1-1, după golurile înscrise de Belfodil în secunda 40, respectiv Aguero în minutul 8. Manchester City are numai trei puncte după primele două etape din Champions League, pierzând în runda inaugurală pe teren propriu cu Lyon, scor 2-3.

Min. 87 / GOOOOOL Manchester City! David Silva înscrie după o gafă în apărare a gazdelor

Min 8 / GOOOOOOOL Manchester City! Kun Aguero a egalat cu un şut din interiorul careului.

Min 1 / GOOOOOOL Hoffenheim! Belfodil deschide scorul.

UPDATE, ora 19:55 / A început meciul Hoffenheim – Manchester City.

UPDATE ora 19:09. Avem echipele de start

Hoffenheim: Baumann, Brenet, Kaderabek, Hoogma, Akpoguma, Posch, Demirbay, Belfodil, Joelinton, Grillitsch, Szalai.

Manchester City: Ederson, Walker, Kompany, Otamendi, Laporte, Fernandinho, Gundogan, Silva, Sterling, Aguero, Sane.

Hoffenheim – Manchester City LIVE VIDEO Telekom Sport 1, Digi Sport 1 şi Look Plus

Întâlnirea Hoffenheim – Manchester City poate fi urmărită live la TV pe trei posturi TV:Telekom Sport 1, Digi Sport 1 şi Look Plus.  De asemenea, www.fanatik.ro te va ține la curent cu toate fazele importante ale meciului și vei putea vedea în format video toate golurile. Dacă doriți să urmăriți live stream partida de la Sinshaim o puteți face online și de pe gadgeturile pe care le dețineți, telefon, laptop, etc.

Este un meci deosebit de important pentru oaspeţi, care erau consideraţi înaintea startului competiţiei printre echipele favorite la câştigarea trofeului din această ediţie. Hoffenheim joacă mult mai relaxat, pentru că nu are nimic de pierdut, obiectivul fiind în primul rând un joc de calitate şi încercarea de a prinde locul 3, pentru a continua primăvara în Europa League.

Live stream Hoffenheim – Manchester City. Un alt mod de a vedea meciul online

Telespectatorii pot urmări meciul de la Sinsheim fie pe Telekom Sport 1, fie pe Digi Sport 1, fie pe Look Plus. Este una dintre cele două partide care au loc începând cu ora 20:00 în runda a doua a fazei grupelor în Champions League. În ultima etapă de campionat Hoffenheim a pierdut după un an de zile acasă, 0-2 cu RB Salzburg, în timp ce Manchester City s-a impus acasă, 2-0 cu Brighton.

Cele două echipe au şi absenţi pentru această confruntare: Adams, Amiri , Geiger , Hübner, Nordtveit , Rupp la Hoffenheim, Bravo, Mendy, De Bruyne şi Mangala la oaspeţi.

Hoffenheim – Manchester City, cote la pariuri

Deşi joacă acasă Hoffenheim e văzută ca victimă sigură în faţa lui City, mai ales că englezii au nevoie ca aerul să se redreseze după startul cu stângul. Victoria lui City are cotă de 1,37, cea a germanilor 7,70 iar egalul 5,50. Over 2,5, adică minim trei goluri în meci e la fel de scăzută, 1,38. Cel mai tentant ar fi o încercare 1 pauză 2 final, cota fiind de 27.

Hoffenheim - Manchester City. Brazilianul Joelinton poate fi marele pericol pentru poarta lui Edinho. El este noua vedetă a lui Hoffenheim
Hoffenheim – Manchester City. Brazilianul Joelinton poate fi marele pericol pentru poarta lui Edinho