Horaţiu Feşnic, criticat de Adrian Porumboiu, după FCSB – Sepsi 2-1: “Este jenant, a gândit prost! Îmi pare rău pentru că îl lăudam”

Andrei Bogdan Şchiopu
în FCSB
03/11/2019, 23:17
Adrian Porumboiu. Sursă foto: economica.net

Adrian Porumboiu a vorbit în cadrul emisiunii DigiSport Special despre cea mai controversată fază a meciului și anume penalty-ul pe care FCSB l-a primit în minutul 56 și din care Harlem Gnohere a adus egalarea echipei sale. Fostul arbitru l-a crititicat pe Horațiu Feșnic despre care a spus că nu a judecat deloc bine faza penalty-ului.

Horațiu Feșnic, critica de Adrian Porumboiu

Horațiu Feșnic, arbitrul disputei dintre FCSB și Sepsi, a fost aspru ctiticat de Adrian Porumboiu, care a spus că decizia a fost eronată: „Îmi pare rău de Feșnic, pentru că l-am lăudat mereu, dar nu a fost penalty. A gândit prost, nu știu ce pot să mai spun. A fost jenant, chiar nu știu ce a fost în mintea lui. Probabil a judecat mai mult faza în mintea lui, dar decizia a fost eronată”.

FCSB a primit un penalty în minutul 56 din care a egalat, iar la 4 minute distanță, Florin Tănase a marcat și a stabilit scorul final al meciului și anume 2-1. Vicecampioana României își continuă forma bună și nu a mai pierdut un meci de la înfrângerea cu Vitoria Guimaraes din play-off-ul Europa League.

Florin Tănase a recunoscut că nu a fost penalty la faza în care Horațiu Feșnic a dictat lovitura de pedeapsă: „A fost o minge pe sus şi m-am pus pe direcţia în care a vrut el să şuteze. Nu mă aşteptam să dea penalty. Am crezut că scoate cartonaşul galben”.