Premier League

Huddersfield – Liverpool 0-1. Salah le aduce victoria „cormoranilor”

20.10.2018 | 20:10
Huddersfield  Liverpool 01 Salah le aduce victoria cormoranilor

Liverpool a câștigat cu 1-0 partida jucată în deplasare cu Huddersfield și continuă să împartă prima poziție în clasament cu Manchester City, cele două echipe fiind la egalitate de puncte. Vezi toate detaliile partidei accesând aplicația de mai jos: echipele de start, comentariul LIVE TEXT minut cu minut, marcatorii etc.

Liverpool evoluează la mijlocul săptămânii viitoare cu Steaua Roșie Belgrad, în etapa a treia din grupele Ligii Campionilor.

Min. 24 – GOOOOL LIVERPOOOL! Salah deschide scorul VIDEO AICI

Min. 1 – A început partida

UPDATE. Echipele de start

Echipe de start Huddersifield - Liverpool
Echipe de start Huddersifield – Liverpool

Liverpool se deplasează pe terenul celor de la Huddersfield după 9 etape în care nu a fost învinsă și se află pe locul 3 în clasamentul din Premier League, în timp ce gazdele nu au încă nicio victorie și sunt pe 18, loc de retrogradare, cu doar 3 puncte. Aflați la egalitate cu Chelsea și Manchester City (20 de puncte), care ocupă locurile 2 și respectiv 1, “cormoranii” caută victoria pe Kirklees Stadium.

Clasament Premier League

Vezi ONLINE TV pe Eurosport 1 Huddersfield – Liverpool din Premier League LIVE VIDEO și STREAM pe FANATIK.RO

Pentru pasionații de fotbal care vor să urmărească partida Huddersfield – Liverpool pe internet, FANATIK.RO pune la dispoziție un streaming online, sâmbătă, de la ora 19.30. Singurul post de televiziune care transmite în direct confruntarea din Premier League este Eurosport 1. Liverpool vine după 4 meciuri fără victorie, dintre care 2 sunt înfrângeri. Tehnicianul Jurgen Klopp are probleme și mai mari după pauza competiționalp programată pentru meciurile echipelor naționale: Mohamed Salah, Sadio Mane și Naby Keita s-au întors accidentați și, chiar dacă nu este încă sigur că nu vor juca, vor trebui să treacă mai întâi testele de fitness pentru a fi siguri că pot intra fără probleme pe teren, în aceeași situație fiind și fundașul Virgil van Dijk. James Milner este indisponibil după accidentarea suferită în partida cu Manchester City din campionat.

Philip Billing s-a accidentat în meciul jucat pentru reprezentativa de tineret a Danemarcei și nu se știe dacă va fi recuperat până la ora meciului, în timp ce Terence Kongolo este o absență certă în lotul pregătit de David Wagner. Chris Lowe, Aaron Mooy, Danny Williams și Tommy Smith se numără și ei printre jucătorii incerți de la Huddersfield. În mod normal, Liverpool nu ar trebui să aibă probleme în această deplasare, însă Klopp trebuie să-și motiveze mai bine jucătorii, care par să nu mai găsească drumul spre gol în ultima vreme.