Sport

I-a lăudat pe dinamoviști după 4-3 cu FCSB, dar le-a găsit și destule bube. „Ăla e foc de paie! Să nu-mi spui pe nume”

Dumitru Dragomir a urmărit derby-ul Dinamo - FCSB 4-3. Cine este jucătorul pe care l-a lăudat, dar și cel pe care îl vede un simplu „foc de paie”.
04.08.2025 | 21:47
Ia laudat pe dinamovisti dupa 43 cu FCSB dar lea gasit si destule bube Ala e foc de paie Sa numi spui pe nume
Ce a descoperit Dumitru Dragomir la Dinamo după 4-3 cu FCSB. Sursa Foto: Colaj Fanatik.
ADVERTISEMENT

Dumitru Dragomir a văzut Dinamo – FCSB, derby-ul de sâmbătă seară câștigat de „câini” cu 4-3 pe Arena Națională. Fostul șef LPF a spus cine l-a impresionat, dar și cine este fotbalistul care nu va confirma pe termen lung.

Concluziile lui Dumitru Dragomir după Dinamo – FCSB 4-3

Meciul dintre Dinamo și FCSB a oferit spectacol total în runda cu numărul 4 din Superliga. Deși Danny Armstrong a marcat un hat-trick, Dumitru Dragomir nu îl consideră un jucător mare.

ADVERTISEMENT

În schimb, „Corleone” a fost cu adevărat impresionat de prestația mijlocașului Cristian Mihai, cel care a oferit un interviu emoționant pentru FANATIK după transferul la Dinamo.

„Nu mă așteptam să bată pentru nimic în lume. Ziceam că dacă scapă de retrogradare anul ăsta… Dacă scapă de retrogradare, sunt campioni mondiali. După ce i-am văzut alaltăieri cum joacă, vai de mine.

ADVERTISEMENT

Băi, am descoperit un mijlocaș. Unul blond, Mihai, vai de mine și de mine, băi, fraților, aveți grijă de el ăștia de la Dinamo, că-l vindeți cu peste 10 milioane de euro într-un an.

ADVERTISEMENT

„E foc de paie la Armstrong. Întâmplător a dat 3 goluri!”

Ăsta trebuia să-l ia Gigi Becali, băi, unde a fost ăsta, la UTA, nu? Mamă, de senzație, băi! Cum stăpânește mingea, ce viteză poate să… în ce viteză dă drumul la minge, repede, pam, pam, pam, formidabil. Bravo!

ADVERTISEMENT

E foc de paie la Armstrong. Întâmplător a dat 3 goluri, o să vedeți în decursul timpului dacă mă pricep la fotbal. E jucător mediu de tot. Mihai acela e tare de tot, fotbalist tare de tot. Nu mi-a venit să cred că e român!”, a spus Dumitru Dragomir la emisiunea „Profețiile lui DON Mitică”.

Dumitru Dragomir s-a convins după Dinamo - FCSB 4-3. Pe cine a ridicat în slăvi, și pe cine a criticat