Poza zilei la CM2018 / Albacher

Iago Aspas, execuţie de maestru în partida Spania – Maroc 2-2

Autor: Tibi Demeter | 25.06.2018 | 23:45
Spania – Rusia LIVE STREAM optimi Campionatul Mondial – CM 2018

Iago Aspas a marcat golul secund pentru naţionala Spaniei, în partida încheiată la egalitate, 2-2, cu reprezentativa din Maroc, în ultimul meci din Grupa B la Campionatul Mondial 2018.  Atacantul Celtei Vigo a avut o excuţie de maestru la centrarea venită din partea lui Dani Carvajal şi a adus un punct extrem de preţios în minutele de prelungire.

Iago Aspas, excuţie de maestru în partida Spania - Maroc 2-2
Iago Aspas sărbătoreşte golul marcat în partida Spania – Maroc 2-2

Reuşita lui Aspas a făcut ca Spania să încheie pe primul loc în Grupa B şi să întâlnească, teoretic, un adversar mai slab în faza optimilor de finală. Trupa lui Hierro a izbutit să câştige grupa, deşi a încheiat la egalitate în două partide şi a câştigat cu greu duelul cu Iran.

Aspas poate repeta excuţia de maestru în partida cu Rusia

Spania se va duela în optimile de finală cu ţara gazdă a Campionatului Mondial 2018, într-o partidă în care Iago Aspas ar putea avea ocazia să marcheze un nou gol spectaculos. Atacantul care a trecut şi pe la Liverpool a marcat de altfel primul său gol la un Campionat Mondial.

• Nr. 843. 32 pagini + Insert special. Doar 10 lei!