Ianis Hagi e în top zece al celor mai scumpi fotbaliști din campionatul Scoției. Este al treilea cel mai valoros jucător din echipa lui Steven Gerrard

07.02.2020 | 15:19
Ianis Hagi e in top zece al celor mai scumpi fotbalisti din campionatul Scotiei Este al treilea cel mai valoros jucator din echipa lui Steven Gerrard

Ianis Hagi a reușit să înscrie golul victoriei în ultima partidă jucată de Rangers împotriva lui Hibernian (2-1) și a intrat în atenția tuturor. Mai mult decât atât, mijlocașul român face parte din top zece al celor mai valoroși fotbaliști din Scottish Premiership.

Ianis Hagi e în top zece al celor mai scumpi fotbaliști din campionatul Scoției

Ianis Hagi a evoluat în două meciuri pentru Rangers și a reușit să înscrie în ultima partidă jucată. Împrumutat de Genk în Scoția, Ianis a reușit să se impună în trupa lui Steven Gerrard și face parte din top zece al celor mai scumpi fotbaliști din campionatul Scoției.

Un alt aspect important legat de Ianis Hagi la Rangers este faptul că este al treilea cel mai valoros fostbalist din lotul „protestanților”.

Steven Gerrard, laude la adresa lui Ianis Hagi

Steven Gerrard, antrenorul lui Rangers, l-a lăudat pe Ianis Hagi după evoluția spectaculoasă reușită în meciul cu Hibernian: „În repriza a doua am jucat mai bine, am ținut mingea și am fost periculoși. Cred că am presat mai mult, ne-am creat ocazii de gol și cred că am meritat victoria”.

„Ianis Hagi merită tot creditul pentru acest succes. Este un talent uriaș, iar evoluția sa din repriza secundă a fost una fantastică.

A fost excepțional. A avut caracter și personalitate! A avut curaj să dribleze și să ceară mingea în multe situații. Este un jucător inteligent și dacă așa joacă la început abia aștept să-l văd când își va îmbunătăți jocul”, a mai spus Steven Gerrard.