Carmen Badulescu    Traian Terzian
in Champions League
03/10/2019, 13:38
Ianis Hagi explică uriașa ratare din meciul Genk – Napoli 0-0: ”Am vrut să așez mingea la vinclu” GALERIE FOTO
Ianis Hagi a explicat uriașa ratare din finalul meciului Genk - Napoli 0-0

Mijlocașul Ianis Hagi a explicat uriașa ratare din finalul meciului Genk – Napoli 0-0, din etapa a doua a fazei grupelor Champions League. Internaționalul român a fost folosit titular de antrenorul Felice Mazzu, a avut o șansă mare de a deschide scorul în finalul întâlnirii și apoi a fost înlocuit în minutele de prelungire.

Ianis Hagi explică uriașa ratare din meciul Genk – Napoli 0-0: ”Am avut o șansă bună”

”Am avut o șansă bună. Erau doi apărători în fața mea și am vrut să așez nu mă blocheze. Am vrut să așez mingea la vinclu. Păcat că a trecut pe lângă poartă. Am un sentiment bun după acest meci, deoarece Napoli este un adversar foarte puternic. Am venit pe teren cu atitudinea potrivită și cu intenția de a juca fotbal ofensiv și de a crea oportunități”, a explicat Ianis Hagi ratarea din meciul Genk – Napoli 0-0.

”Sunt mulțumit de jocul meu. De asemenea, a trebuit să depunem multă muncă defensivă și să alergăm foarte mult. Mă adaptez la această echipă, la ceea ce își dorește Genk. Aceasta a fost doar prima dată când am jucat 90 de minute. Încă trebuie să cresc la nivelul meu cel mai bun”, a mai spus internaționalul român, conform site-ului voetbalkrant.com.

Ianis Hagi în duel pentru balon cu Elif Elmas la meciul Genk – Napoli

Ianis Hagi, desemnat de fani cel mai bun jucător al meciului

Genk a remizat cu Napoli, scor 0-0, în etapa a doua a fazei grupele Champions League, și a câștigat primul punct în competiție. Fanii belgieni au fost încântați de de prestația avută de Ianis Hagi și l-au desemnat pe român cel mai bun jucător al întâlnirii. La finalul jocului, Felice Mazzu s-a declarat mulțumit cu rezultatul de egalitate, dar a spus că regretă ocazia avută de Ianis.