Video. Ibrahimovic, “dublă” fabuloasă la debutul în MLS! Galaxy a câştigat după ce a fost condusă cu 3-0

Tibi Demeter
in Fotbal international
31/03/2018, 23:47

UPDATE, ora 23:55/ Zlatan Ibrahimovic a reuşit “dubla” în minutele de prelungire şi a adus victoria lui Los Angeles Galaxy, 4-3, într-un meci de poveste.

UPDATE: Atacantul nordic a fost introdus pe teren pe teren în minutul 71 şi după doar şase minute a egalat scorul la trei, după ce Los Angeles FC a condus cu 3-0.

Starul suedez a semnat la finalul lunii martie cu Los Angeles Galaxy şi se află pe banca de rezerve în partida cu Los Angeles FC. Vârful a ajuns joi în MLS, fiind adus liber de contract de la Manchester United şi ar putea bifa la doar trei zile primele minute în tricoul noii echipe.

Atacantul trecut pe la Inter, Barcelona sau PSG a absentat în marea majoritate a meciurilor disputate de Manchester United în acest sezon din cauza accidentării suferite la genunchi, dar se află deja pe banca de rezerve la Galaxy.

Ibrahimovic a fost primit ca un adevărat star

Fotbalistul de 36 de ani a fost aşteptat de sute de fani a celor de la Los Angeles Galaxy şi a efectuat un sngur antrenament alăturii de colegii săi înaintea mareului meci contra celor de la Los Angeles FC.