“Il Luce” rămîne neînvins pe banca lui Zenit! A făcut egal cu campioana Rusiei

Răzvan Scarlat
in STIRI INTERNATIONALE
20/08/2016, 19:18

Zenit Sankt Petersburg, formaţie pregătită de Mircea Lucescu, a remizat, sîmbătă, scor 1-1, pe teren propriu, cu ŢSKA Moscova. Partida a contat pentru etapa a patra a campionatului Rusiei.

Oaspeţii au început mai bine meciul şi au reuşit să deschidă scorul prin Roman Eremenko, în minutul 24. Gazdele au avut, însă, puterea să revină şi au egalat în minutul 45, prin Yuri Zhirkov.

Trupa lui Lucescu a forţat victoria în repriza secundă, însă jucătorii lui Zenit au ratat pe bandă rulantă. Partida s-a încheiat, în cele din urmă, cu scorul de 1-1. În patru etape, “Il Luce” a obţinut o victorie şi trei rezultate de egalitate.

În prezent, Zenit se află pe locul şase în clasament, la două puncte de liderul ŢSKA Moscova.

Zenit Sankt Petersburg: Lodygin – Smolnikov, Neto (Djordjevic 67), Garay, Criscito – Mauricio (Giuliano 46), Garcia – Zhirkov, Witsel, Zhatov – Kokorin (Dzyuba 79). Antrenor: Mircea Lucescu.

ŢSKA Moscova: Akinfeev – Fernandes, Berezutskyi, Ignasevitch, Schennikov – Dzagoev (Natcho 79), Wernbloom – Tosic (Milanov 30), Eremenko, Golovin – Traore (Ionov 65). Antrenor: Leonid Slutski.

Ştirea MOMENTULUI

Craiova – Leipzig 0-1. Live video turul 3 preliminar, Europa League. Sabitzer deschide scorul

Orice informatie si/sau declaratie preluata din acest material se face numai cu citarea sursei FANATIK.RO si, obligatoriu, cu LINK ACTIV catre prezentul material. In caz contrar, persoanele fizice si/sau juridice care incalca drepturile de autor ale FANATIK.RO, prevazute si protejate de Legea nr.8/1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, sunt direct raspunzatoare legal pentru orice prejudiciu astfel cauzat.