Imagini cu bucuria FCSB din vestiar după calificarea în grupele Conference League. Cum au petrecut jucătorii lui Nicolae Dică. Video

Jucătorii FCSB-ului s-au dezlănțuit la vestiare după ce au obținut calificarea în ultimul minut al meciului din play-off-ul Conference League cu Viking Stavanger.
26.08.2022 | 15:54
FCSB s-a calificat în grupele cupelor europene după 5 ani. Sursă foto: Instagram Andrei Vlad

FCSB a reușit să câștige cu 3-1 în Norvegia în fața lui Viking, iar Nicolae Dică o califică din nou după cinci ani în grupele cupelor europene.

Cum au petrecut jucătorii lui Nicolae Dică imediat după finalul meciului cu Viking

Joyskim Dawa și Malcom Edjouma au fost sufletul petrecerii în vestiarul FCSB la finalul meciului din Norvegia.

Cei doi au glumit și nu le-a venit să creadă că au reușit în premieră să se califice în grupele unei competiții europene.

Dawa și Edjouma, petrecere în vestiarul FCSB
Dawa și Edjouma, petrecere în vestiarul FCSB.

Andrei Vlad nu a părut deloc afectat că nu mai prinde echipa și a sărbătorit la bustul gol alături de Ianis Stoica și Musi.

Andrei Vlad la bustul gol, alături de Ianis Stoica și Alexandru Musi
Andrei Vlad la bustul gol, alături de Ianis Stoica și Alexandru Musi.

Portarul de rezervă al FCSB s-a pozat apoi alături de Radu Boboc, Denis Haruț și Răzvan Oaidă, iar atmosfera pare una mai bună ca niciodată

Andrei Vlad sărbătorește și cu Răzvan Oaidă, Radu Boboc și Denis Haruț
Andrei Vlad sărbătorește și cu Răzvan Oaidă, Radu Boboc și Denis Haruț.

Andrei Cordea, cel mai bun jucător al FCSB în meciul din Norvegia cu Viking, a fost și el extrem de fericit la finalul partidei și și-a făcut un selfie cu Radu Boboc, aflat la debutul în cupele europene.

Andrei Cordea, selfie cu Radu Boboc
Andrei Cordea, selfie cu Radu Boboc.

Octavian Popescu s-a tras și el în poza cu colegii săi. Imaginea bucuriei pure: „Calificareeeee”

Deși nu a făcut cel mai bun meci și a fost criticat de patron, Octavian Popescu a fost în al nouălea cer la finalul meciului și a petrecut alături de David Miculescu, Ștefan Târnovanu și Răzvan Oaidă.

Tavi Popescu, selfie cu prosopul, iar Răzvan Oaidă e pus pe șotii

Risto Radunovic, marcatorul golului decisiv în prelungirile partidei cu Viking, s-a tras și el în poză cu Răzvan Oaidă, unul dintre jucătorii care a adus un plus important în repriza a doua.

Risto Radunovic, selfie în aeroport cu Răzvan Oaidă
Risto Radunovic, selfie în aeroport cu Răzvan Oaidă.

Marco Dulca, fericit la debutul în cupele europene

Marco Dulca a intrat excelent în meciul cu Viking, iar la finalul meciului a sărbătorit alături de Joonas Tamm și Malcom Edjouma.

Marco Dulca, alături de Joonas Tamm și Malcom Edjouma

Jucătorii FCSB-ului nu i-au uitat pe suporterii de la Peluza Nord Steaua, care îi susțin necondiționat. Aceștia au sărbători la final cu steagul galeriei: „Uitați-vă atent lângă STEA să vedeți cine a fost cu noi aici! @Peluza Nord Steaua Oficial. „Alături de noi MEREU!”, a scris Mihai Stoica pe pagina sa de Facebook.

Jucătorii FCSB-ului nu i-au uitat pe suporterii de la Peluza Nord Steaua

FCSB revine cu Nicolae Dică pe bancă în grupele cupelor europene după cinci ani. Tot Dică o califica pe FCSB în grupele Europa League și în 2017.

• (P) Cota BETANO pentru FCSB: 1,85 este cota pentru ”nu marchează ambele echipe și sub 3,5 goluri” la FCSB – Hermannstadt. Vezi aici toate cotele!