Imagini cutremurătoare la partida U Cluj – UTA. Puștiul Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul. Foto

în Liga 2
06/11/2019, 20:17
Imagini cutremurătoare la partida U Cluj - UTA. Puștiul Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul. Foto

Partida dintre Universitatea Cluj și UTA, restanță din etapa a 6-a a Ligii a 2-a, a oferit momente de panică pe ”Cluj Arena”. Jucătorul de 18 ani al arădenilor, Denis Hrezdac, a alarmat pe toată lumea prezentă la meci. Acesta s-a prăbușit pe teren în repriza secundă, fără vreun contact cu un jucător advers, iar echipa medicală a intrat în alertă.

Imagini teribile la partida U Cluj – UTA. Puștiul Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul

În timpul partidei contra Universității Cluj, Denis Hrezdac a fost unul dintre cei mai bătăioși jucători ai echipei lui Laszlo Balint. După un conflict cu veteranul Dorin Goga, Hrezdac a fost lovit dur de fudașul clujenilor Kay. Inițial, puștiul a necesitat îngrijiri medicale. Nimic nu anunța ceea ce avea să se întâmple după câteva minute.

Vrei să citești acasă, în siguranță, TAIFASURI, revista ta preferată? Abonează te ACUM doar la oficiile Poștei Române! Surprize + CD urile preferate doar pentru ABONAŢII TAIFASURI

Fără să fie atins de nimeni, Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul. Inert, acesta a alertat echipele medicale prezente la stadion, care au intervenit imediat. Arbitrul partidei a făcut semn și către ambulanță să intervină. Din fericire, tânărul jucător și-a revenit și a putut părăsi terenul pe picioarele sale. Serios amețit, acesta a fost schimbat de către antrenorul Laszlo Balint cu un alt puști, Damian Isac (18 ani).

Universitatea Cluj și UTA Arad au încheiat meciul la egalitate, scor 1-1. Ursu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 11, iar veteranul Dorin Goga a restabilit egalitatea în minutul 86, cu un gol din lovitură liberă. După acest rezultat, U Cluj ocupă locul 12, cu 17 puncte după 14 partidei, în timp ce UTA e pe locul secund, cu 27 de puncte, dar cu doar 12 meciuri disputate.