Imagini cutremurătoare la partida U Cluj – UTA. Puștiul Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul. Foto

06.11.2019 | 20:17
Imagini cutremuratoare la partida U Cluj  UTA Pustiul Denis Hrezdac sa prabusit pe teren si nu sia mai miscat capul Foto
Imagini cutremurătoare la partida U Cluj - UTA. Puștiul Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul. Foto

Partida dintre Universitatea Cluj și UTA, restanță din etapa a 6-a a Ligii a 2-a, a oferit momente de panică pe ”Cluj Arena”. Jucătorul de 18 ani al arădenilor, Denis Hrezdac, a alarmat pe toată lumea prezentă la meci. Acesta s-a prăbușit pe teren în repriza secundă, fără vreun contact cu un jucător advers, iar echipa medicală a intrat în alertă.

Imagini teribile la partida U Cluj – UTA. Puștiul Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul

În timpul partidei contra Universității Cluj, Denis Hrezdac a fost unul dintre cei mai bătăioși jucători ai echipei lui Laszlo Balint. După un conflict cu veteranul Dorin Goga, Hrezdac a fost lovit dur de fudașul clujenilor Kay. Inițial, puștiul a necesitat îngrijiri medicale. Nimic nu anunța ceea ce avea să se întâmple după câteva minute.

Fără să fie atins de nimeni, Denis Hrezdac s-a prăbușit pe teren și nu și-a mai mișcat capul. Inert, acesta a alertat echipele medicale prezente la stadion, care au intervenit imediat. Arbitrul partidei a făcut semn și către ambulanță să intervină. Din fericire, tânărul jucător și-a revenit și a putut părăsi terenul pe picioarele sale. Serios amețit, acesta a fost schimbat de către antrenorul Laszlo Balint cu un alt puști, Damian Isac (18 ani).

Universitatea Cluj și UTA Arad au încheiat meciul la egalitate, scor 1-1. Ursu a deschis scorul pentru oaspeți în minutul 11, iar veteranul Dorin Goga a restabilit egalitatea în minutul 86, cu un gol din lovitură liberă. După acest rezultat, U Cluj ocupă locul 12, cu 17 puncte după 14 partidei, în timp ce UTA e pe locul secund, cu 27 de puncte, dar cu doar 12 meciuri disputate.