Poza zilei la CM2018 / Albacher

Imaginile tristeţii, după ce Anglia a pierdut meciul cu Croaţia

Autor: Mirela Apostol | 12.07.2018 | 16:03
Imaginile tristeţii, după ce Anglia a fost eliminată de la CM 2018. Fanii englezi, supăraţi după îmfrângerea din faţa Croaţiei

Imaginile tristeţii, după ce Anglia a fost eliminată de la CM 2018! Croaţia s-a calificat în ultimul act al Campionatului Mondial din Rusia, după ce s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa Angliei. Kieran Trippier a deschis scorul în minutul cinci al partidei de pe Stadionul Lujniki, din Moscova, şi s-a declanşat nebunia, însă croaţii au adus egalarea prin Ivan Perisic, apoi s-a intrat în prelungiri.

Imaginile tristeţii, după ce Anglia a fost eliminată de la CM 2018

Mario Mandzukic le-a spulberat însă visele englezilor, după ce a marcat golul de 2-1 şi i-a trimis acasă, acolo unde mai mulţi fani au fost fotografiaţi deznădăjduiţi, pe străzi. “Ne pare rău, speram să vedem şi noi pentru prima dată o finală”, a spus un suporter.

Imaginile tristeţii, după ce Anglia a fost eliminată de la CM 2018. Supărare mare în rândul englezilor! Două fane se consolează
Imaginile tristeţii, după ce Anglia a fost eliminată de la CM 2018. O mamă îşi încurajează fiul, după înfrângerea cu Croaţia

Citeşte şi:

Când se joacă Franţa – Croaţia, finala Campionatului Mondial 2018

Croația-Anglia 2-1 în semifinale CM 2018. Au scris istorie! Croaţii merg în finala de la Moscova!