Sporturi

Incident în tribune la meciul Halep – Buzărnescu de la Wimbledon! Unui spectator i s-a făcut rău. Ce gest a făcut “Miki”. FOTO

Autor: Marian Popovici | 03.07.2019 | 18:01

Simona Halep a câștigat cu 6-3 primul set al meciului cu Mihaela Buzărnescu din turul doi de la Wimbledon 2019. Însă, în setul secund, la scorul de 4-3 pentru “Miki”, unui fan i s-a făcut rău și meciul a fost oprit câteva minute bune.

Mihaela Buzărnescu i-a oferit fanului care se afla în suferință o sticlă cu apă, gest aplaudat de toți fanii de pe Terenul 2 din complexul de la All England Club. Pauza nu a fost de bun augur pentru “Miki”. Ea și-a pierdut serviciul și i-a permis Simonei să se apropie. (VEZI GALERIE FOTO)

Este abia al doilea duel direct între Simona Halep și Mihaela Buzărnescu. Ultimul a avut loc în urmă cu 11 ani și a fost câștigat de Simona. Învingătoarea acestui duel o va întâlni mai departe pe Viktoria Azarenka.

Incident în tribune la meciul Halep - Buzărnescu de la Wimbledon! Unui spectator i s-a făcut rău. Ce gest a făcut Miki. FOTO
Incident în tribune la meciul Halep – Buzărnescu de la Wimbledon! Unui spectator i s-a făcut rău. Ce gest a făcut Miki. FOTO

Bielorusa este într-o formă foarte bună după ce a “executat-o” cu 6-2, 6-0 pe Ajla Tomljanovic. Confruntarea urmează să aibă loc vineri. Azarenka nu are amintiri plăcute cu românce la Wimbledon. În 2017, Simona Halep a eliminat-o în optimile competiției.