Internetul a luat foc după ce Ovidiu Haţegan l-a eliminat pe Akinfeev în ŢSKA Moscova – Real Madrid 1-0: “O ruşine de arbitru!”

03.10.2018 | 01:21
Internetul a luat foc dupa ce Ovidiu Hategan la eliminat pe Akinfeev in TSKA Moscova  Real Madrid 10 O rusine de arbitru

Twitter-ul a luat foc după ce Ovidiu Haţegan l-a eliminat pe Akinfeev în ŢSKA Moscova – Real Madrid 1-0. Arbitrul român i-a arătat două cartonaşe galbene în decurs de câteva secunde portarului rus şi l-a eliminat după ce jucătorul l-ar fi înjurat. Internetul a explodat imediat după faza petrecută în minutul 90+6 al meciului jucat la Moscova.

“Arbitrul îşi dorea egalul şi l-a eliminat pe Akinfeev”, “Real Madrid nu a putut să egaleze nici după ce arbitrul a dat patru minute”, “L-a eliminat pentru că i-a spus să se uite la ceas. O ruşine de arbitru”, “Încă un arbitraj ruşinos pro-Real Madrid, dar nu le-a mers”, “De ce nu marchează arbitrul şi toată lumea pleacă fericită acasă?” sau “Patetic acest arbitru de la ŢSKA Moscova – Real Madrid”, au fost câteva dintre reacţiile apărute pe Twitter după ŢSKA Moscova – Real Madrid 1-0.

Ovidiu Haţegan, ţintă pe Twitter încă din startul meciului ŢSKA Moscova – Real Madrid 1-0

Ovidiu Haţegan a fost ţinta internauţilor de pe Twitter încă din startul meciului ŢSKA Moscova – Real Madrid 1-0. Arbitrul român a fost acuzat că fragmentează meciului şi fluieră mult prea uşor faulturile suferite de jucătorii antrenaţi de Julen Lopetegui. În minutul 90+6, Ovidiu Haţegan i-a arătat cartonaşul galben lui Igor Akinfeev, moment în care portarul a început să protesteze. Imediat, arbitrul român i-a acordat al doilea avertisment şi l-a eliminat.