News
notix pixel id

VIDEO / Tot JUVENTUS! Tevez a fost EROU cu Milan

UPDATE / Juventus s-a impus cu 1-0 în derby-ul cu AC Milan, singurul gol al partidei fiind marcat de Tevez în minutul 71. ...

Partida a fost destul de echilibrată, iar gazdele puteau deschide scorul, însă intervenţia lui Buffon din prima repriză i-a ţinut în joc pe torinezi.

După ce Tevez a marcat cu 20 de minute înainte de final, reacţia milanezilor s-a lăsat aşteaptă, tot oaspeţii fiind responsabili cu ocaziile mari de gol. Pogba putea dubla diferenţa în final însă şutul său a fost apărat de Abiatti. Pe finalul partidei a intrat şi Fernando Torres la AC Milan, care s-a remarcat doar cu un cartonaş galben primit.

În urma acestui rezultat, Juventus trece pe primul loc, cu 9 puncte, în timp ce AC Milan rămîne pe 3, cu 6 puncte. Principala contracandidată la titlu, AS Roma, joacă duminică de la ora 16:00 cu Cagliari.

VIDEO

Loading the player…

******************************************************************************************************

UPDATE / Echipele de start pentru Milan – Juventus, partidă care va începe la ora 21:45

AC MILAN: Abbiati, Abate, Zapata, Rami, De Sciglio, Poli, De Jong, Muntari, Honda, Menez, El Shaarawy
JUVENTUS
: Buffon, Caceres, Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Pereyra, Marchisio, Pogba, Asamoah, Llorente, Tevez

milan

juve

Filipo Inzaghi are un început foarte bun de campionat cu Milan, cu două victorii în primele două etape. Deşi atacul “rossonerilor” merge strună, apărarea dă semne de slăbiciune, fapt îngrijorător înainte de derby-ul cu Juventus.

Antrenorul Milanului recunoaşte însă că Juve e favorită şi insistă pe ideea că echipa sa nu are nimic de pierdut:“Ne aşteaptă un mare meci şi băieţii abia îl aşteaptă. Avem şase puncte în clasament şi nu avem nimic de pierdut în faţa lui Juventus.  În tot cazul, nu ne putem aştepta să fim campioni de trei ori la rând, ca şi ei. Rezultatele de până acum ne-au dat încredere, dar nu sîntem perfecţi şi trebuie să ne îmbunătăţim jocul”,  a declarat Inzaghi.

Milan – Juventus se joacă sîmbătă, de la ora 21:45 pe San Siro din Milano în etapa a 3-a din Serie A. Ambele echipe au punctaj maxim după două runde.

P: Înregistreaza-te acum la Sportingbet si primesti un Free Bet de 400 lei!