Ioan Andone, victorie în ultimele MINUTE ale meciului cu Ermis!

Claudiu Melinte
în Pariuri sportive
15/12/2014, 21:06

Gruparea pregătită de Ioan Andone, Apollon Limassol, s-a impus în etapa cu numărul 13 a campionatului cipriot, în faţa lui Ermis Aradippou. Apollon a cîştigat cu 3-2, după ce în minutul 83, scorul era 2-1 pentru oaspeţi. Echipa românului a deschis scorul în minutul 22, prin Stojanovic. Apoi, Ermis a preluat conducerea prin ”dubla” lui Onyilov, în minutele 24 şi 53. În ultimele secvenţe ale meciului a ieşit la rampă Papoulis, care a întors de unul singur rezultatul prin golurile înscrise în minutele 83 şi 89. În urma victoriei, echipa lui Ioan Andone s-a apropiat la 3 puncte de liderul APOEL, care a remizat luni seara, scor 4-4 cu AEK Larnaca.